Пайєтт про Чуркіна: Це повне безумство

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт переконаний, що Майдан в Україні був “революцією гідності українського народу”.

Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу “Дождь” у четвер, передає “Інтерфакс-Україна”.

“У багатьох інтерв’ю говорилося, що укладачі підручників історії думатимуть, як назвати цю революцію… Мені найбільше подобається варіант – революція гідності. Тому що люди намагалися повернути собі гідність… Українці протестували не проти Росії чи проти Америки, вони протестували, щоб захистити свою гідність”, – сказав він.

За словами посла, він особисто неодноразово бував на Майдані, і як простий спостерігач, і для зустрічей із політиками.

Дипломат розповів, що люди приводили на Майдан дітей, щоб показати їм, що відбувається, “як люди намагаються повернути собі демократію, забрати її у влади, яка делегітимізувала себе корупцією, насильством і страхом, які вона посіяла серед людей”.

Пайєтт розповів, що бачив запис, на якому постпред Росії в ООН Віталій Чуркін заявляє, що “у посольства США є офіс на Майдані, і все це організували ми, і з цього офісу велася стрільба”.

“Це повне безумство. Це не те, що було зроблено, підготовлено Америкою. Майдан був підготовлений і зроблений українським народом, причому людьми з різних політичних сил”, – наголосив дипломат.

За словами Пайєтта, на Майдані кілька разів були представник олігархів Віктор Пінчук, а також голова Адміністрації президента Віктора Януковича Сергій Льовочкін – вони самі розповіли про це послу.

“У розмові зі мною Льовочкін сказав: “Джефе, це значно більше людей, ніж було під час “помаранчевої революції”, – розповів посол.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь