Ось як відрізнити в магазині натуральні продукти від синтетики! 9 прикладів: від молочних виробів до ковбаси.

Сучасна хімія досягла неймовірних успіхів – ймовірно, навіть великих, ніж індустрія електроніки. Ви коли-небудь замислювалися, як може ковбаса коштувати дешевше м’яса? І чим “масло” відрізняється від “спреду”?

Практично всі великі виробники продуктів харчування обманюють споживачів: замість натуральних продуктів підсовують їх замінники, а щоб продукт пах, виглядав і навіть на смак був як “справжній”, в нього додають найрізноманітніші хімікати.

Ми детально вивчили це питання і знайшов для вас кращі способи відрізнити справжні, корисні продукти від небезпечних для здоров’я підробок.

Для початку ось один – найголовніша порада:

Ніколи не купуйте “сирок” замість “сиру”, “сметанку” – замість “сметани” або “згущонку” замість “згущеного молока”. Ці назви – не для маркетингу. Просто право називати свій продукт “справжніми” іменами мають тільки ті виробники, чиї продукти відповідають ГОСТам. І держава може за це покарати. А ось всі “пестливі” імена продуктів – 100-відсоткова ознака їх підробки!

Це в загальному, тепер давайте поговоримо про конкретні речі.

1. Сметана.як відрізнити натуральні продукти від синтетики

Більшість з нас вибирає сметану, дивлячись на її жирність або орієнтуючись на її консистенцію (чи стоїть ложка). Але проблема в тому, що ці показники ні на що не впливають: “жирною” сметану можна зробити за рахунок рослинних, а не тваринних жирів, а ложка “стоїть”, тому що в продукт могли додати занадто багато загущувача. Щоб перевірити, чи справжня перед вами сметана, розчиніть ложку продукту в склянці окропу. Підробка випаде у вигляді осаду, а справжня зробить воду схожою на молоко. Ну а в магазині звертайте увагу на назву продукту. “Сметанка” або “сметанний продукт” – це назва не справжньої сметани!

2. Мед.як відрізнити натуральні продукти від синтетики

Більшість магазинного меду – фальшивка. Додають в нього зазвичай різні похідні соєвих продуктів. Процес уже давно налагоджений. Але щоб переконатися в цьому напевно, капніть в склянку з медом крапельку йоду. Якщо він посиніє, значить, під виглядом меду вам продають розбавлений крохмаль.

3. Ікра.як відрізнити натуральні продукти від синтетики

Її підробки зазвичай роблять з морських водоростей. Щоб перевірити, ікра перед вами чи підробка, киньте пару ікринок в окріп. Якщо ікра справжня, білок почне згортатися: у воді потопаючі ікринки будуть залишати білий шлейф. “Ікра” з водоростей розчиниться в окропі повністю і рівномірно, попередньо втративши форму.

4. Сир.як відрізнити натуральні продукти від синтетики

Сьогодні майже будь-який сир містить добавку Е252. Це калієва селітра – безбарвний або білий порошок без запаху. Але застосовується він також при виробництві скла і мінеральних добрив, а в сирі виконує роль концертанта. Навіть в малих кількостях ця речовина може викликати анемію або захворювання нирок, м’язову слабкість і тахікардію. Коли купуєте сир, переконайтеся, щоб в його складі цієї добавки не було! Без неї приготувати сир можна тільки з молока виключно хорошої якості. Ну, і, звичайно, в сир занадто часто додають крохмаль. Щоб в цьому переконатися, капніть на шматочок краплю йоду. Якщо вона посиніє, значить, ви заплатили саме за крохмаль, а не за сир.

5. Морозиво.Ось як відрізнити в магазині натуральні продукти від синтетики! 9 прикладів: від молочних виробів до ковбаси.

Його можна поділити на два типи: з рослинними жирами і без них. В Україні на кожній пачці морозива можна побачити маркування ДСТУ 4733: 2007 або ДСТУ 4735: 2007. Так ось, “4733” – це натуральне вершкове морозиво зразка “пломбір”, а “4735” – це “морозиво з комбінованим складом сировини”, тобто з рослинними оліями.

6. Ковбаса і сосиски.як відрізнити натуральні продукти від синтетики

По-перше, запам’ятайте: головна “добавка” в ковбасних продуктах – не соя, не крохмаль, не туалетний папір (це все дуже дорого), а звичайнісінька вода. У ковбасу ще додають спеціальний загущувач, щоб волога утримувалася усередині продукту. Купуючи дешеву ковбасу, до 40% її вартості ви можете віддати просто за воду! Так що перед тим, як купувати м’ясні вироби у вакуумній упаковці, гарненько натисніть на них. Якщо при цьому виділилася вода, це поганий знак: значить її в складі продукту дуже багато. По-друге, ковбаса не може бути червоного або рожевого кольору. Його їй надають барвники. Іноді вони досить небезпечні. Ідеальний колір ковбаси – як у рукавиці, тобто блідо-сірий.

7. Масло.як відрізнити натуральні продукти від синтетики

Тут потрібно дотримуватися основного правила: “масло” має називатися “маслом”, а не “маселком”, “спредом” або “маргарином”. Уже вдома можна не поспішати класти масло в холодильник, а подивитися, як воно тане при кімнатній температурі. Якщо на поверхні розтопленого продукту з’являються крапельки води – перед вами маргарин.

8. Згущене молоко.як відрізнити натуральні продукти від синтетики

Важливо пам’ятати, що дві третини продаваної в Україні “згущонки” – підробка. Справжнє згущене молоко варять тільки з молока і цукру. Щоб визначити підробку, просто почитайте склад на банці. Цього буде досить.

9. Молоко.як відрізнити натуральні продукти від синтетики

А що на рахунок звичайнісінького молока? Воно, на жаль, занадто часто виготовляється з сухого молока. Термін придатності – основний показник натуральності молока. Пастеризоване молоко без консервантів має зберігатися не більше 5 діб. А ще можна поставити в склянку з молоком ложку сметани. Якщо молоко натуральне, вийде кисле молоко.

А які способи розрізняти підробки від справжніх продуктів знаєте ви? Розкажіть нам у коментарях!

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь