Ось чому ніколи не потрібно застеляти ліжко відразу після пробудження.

Пам’ятаєте, мами в дитинстві завжди змушували нас застеляти ліжко? Доводилося підніматись ні світ ні зоря і, одразу після пробудження, застеляти ліжко. Виявляється, мами були не праві! Набагато краще для здоров’я не застеляти ліжко зовсім. Чому?

Вся справа в цьому чудовиську:

Ось чому ніколи не потрібно застеляти ліжко відразу після пробудження.

Це пиловий кліщ. Ці жучки, яких можна розгледіти тільки під мікроскопом, безладно пересуваються по ліжку. Вчені з Університету Кінгстона визначили, що в середньому кожне ліжко населяє до 1,5 мільйонів таких кліщів. Вони виділяють в повітря алергени, які здатні спровокувати астму. А харчуються вони залишками шкіри людини, яка лущиться під час сну.

Для повноцінного існування кліщів ще потрібна волога. Це можуть бути піт, слина, сльози або пролитий чай. Кліщам не важливо. Головне, що, коли ви заправляєте ліжко, воно стає затишною теплицею, сприятливою для подальшого процвітання ваших «сусідів». Якщо ліжко не застеляти весь день, воно висохне швидше, що кліщам категорично не подобається (вони від такого можуть і померти).

Вчені рекомендують заправляти ліжко через кілька годин після пробудження. А ще краще ввечері після роботи. Тоді кліщам точно настане кінець.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь