Обережно розцвів отруйний борщівник: що являє собою небезпечну рослину!

Не підходити, не чіпати і не нюхати. Розцвів борщівник. Сік цієї рослини обпікає шкіру і може викликати небезпечні опіки. Борщівник схожий на велетенський кріп. Виглядає досить невинно.

Обережно розцвів отруйний борщівник: що являє собою небезпечну рослину!

Доторкнутися до борщівника все одно, що обшпарити тіло окропом. Однак страшні опіки та біль можуть виникнути не відразу, а через деякий час перебування на сонці. У рослини дуже отруйний сік.

«Він викликає фонфосимбілізацию – тобто підвищує у кілька разів, якщо не в десятки, чутливість людської шкіри до сонячних променів і завдяки цьому виникають жахливі опіки», – говорить Сергій Мосякін, директор Інституту ботаніки імені М. Р. Холодного.

розцвів отруйний борщівник

У Національному ботанічному саду пам’ятають, як їх отруйні красені довели молоду пару до лікарняного ліжка.

«Рослини так сподобались двом молодим людям, що вони вирішили зайнятися любов’ю, роздяглися, зробили свою справу – ну, а потім викликали лікарів і довго лікувалися від опіків і рубців на шкірі», – додав Віктор Мельник , завідувач відділом природної флори Національного ботанічного саду імені М.Н. Гришко.

розцвів отруйний борщівник

Рослини-гіганти зазвичай ростуть уздовж доріг, їх можна зустріти навіть у парках. Борщівник не виводиться, не вимерзає, його насіння зберігається в грунті до п’яти років. Війни з отруйними заростями ніхто не веде.

Якщо ви доторкнулися до небезпечної рослини, слід відразу сховатися від сонця.

розцвів отруйний борщівник

«Рясно промити місця контакту з рослиною мильним пінним розчином, нанести протиопіковий засіб і звернутися до дерматолога. Якщо з’являються бульбашки, пухирі, самостійно їх ні в якому разі не проколювати», – радить Ганна Білокінь, лікар-дерматолог.

розцвів отруйний борщівник

Не всі види борщівника небезпечні, але відрізнити отруйну рослину від нешкідливої зможе тільки фахівець.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь