Обама закликав Путіна вивести своїх бойовиків з Донбасу

Президент США Барак Обама в телефонній розмові з президентом Росії Володимиром Путіним у понеділок, що відбулася за ініціативою Москви, висловив глибоке занепокоєння підтримкою з боку російської влади діям озброєних проросійських сепаратистів, що дестабілізують ситуацію в Україні.

Обама закликав Путіна використати його вплив на ці збройні проросійські угруповання і переконати їх звільнити захоплені ними будівлі, передає «Радіо Свобода» з посиланням на прес-службу Білого дому.

Серед іншого, американський керівник звернув увагу, що, всупереч риториці російських урядовців, влада України поводиться з винятковою стриманістю, і високо оцінив зусилля українського уряду на збереження єдності країни, зокрема, проведенням вільних і чесних президентських виборів 25 травня, здійсненням всеохопної конституційної реформи і пропозицією конкретних кроків до децентралізації влади.

При цьому Обама також констатував дедалі більшу політичну й економічну ізоляцію Росії внаслідок її дій в Україні. Керівник США дав чітко знати, що ціна, яку Росія вже заплатила за свої дотеперішні дії проти України, зросте, якщо ці дії триватимуть.

Американський президент особливо звернув увагу, що, хоча він усе ще вважає за можливе дипломатичне вирішення конфлікту, але майбутня зустріч контактної групи в Женеві не може досягти успіху за умов, коли Росія продовжує залякування воєнною силою на українських кордонах, збройні провокації всередині України і риторику ескалації з боку російських посадовців, повідомили у Вашингтоні.

Під час бесіди глава американської адміністрації висловив думку, що всі нерегулярні сили в країні повинні скласти зброю, а Москві необхідно використати свій вплив на ці збройні проросійські групи з метою переконати їх залишити захоплені будівлі.

Раніше цілком відмінну версію цієї ж розмови оприлюднив Кремль. За нею, це Путін закликав Обаму вплинути на владу України, щоб «не допустити використання сили і кровопролиття». Він заявляв, що «протестні виступи» в низці міст Сходу України – це «результат небажання і нездатності керівництва в Києві враховувати інтереси російського і російськомовного населення». Російський президент також знову твердив про необхідність «федеративного устрою» України» та її «позаблокового статусу», повідомили в Москві. Путін також заперечував занепокоєння американського керівника з приводу російського втручання на Південному Сході України й запевняв, що ці «спекуляції» ґрунтуються на «недостовірній інформації».

Останніми днями у східних областях України проросійські сепаратисти захоплюють будівлі органів влади. За даними СБУ, їхні дії координують розвідувально-диверсійні групи ГРУ Генштабу Збройних сил Росії, й таким чином там відбувається широкомасштабна військова агресія Росії. Дії озброєних сепаратистів кваліфіковані як тероризм. Київ оголосив у регіоні антитерористичну операцію проти збройних агресорів із залученням армії, але вона наразі ще не відбулася.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь