Обама має чотири дні на те, щоб зупинити Путіна в Криму

У президента США Барака Обама є чотири дні на те, щоб зупинити Путіна в Криму.

“Росія погодилася на “перемир’я” в Криму до 21 березня, тож в адміністрації Обами є трохи часу, щоб запобігти війні. Чи зуміє хтось вчасно змінити розрахунки Путіна?” – пише The Daily Beast. Адміністрація Обами запроваджує санкції проти російських і кримських лідерів, але ці заходи навряд чи встигнуть відвернути конфлікт. Замороження активів і візові санкції, мабуть, будуть недосить болючі, вважають журналісти Джош Рогін і Елі Лейк.

“Згідно з певним незалежним дослідженням, яке вивчається Кремлем (редакція The Daily Beast ознайомилася з ним), подібні заходи можуть стати тягарем для російської економіки у віддалений період, а також приниженням для російського уряду, але в найближчій перспективі стануть лише “незручністю”. Більш жорсткими заходами можуть стати атаки на здатність Росії взаємодіяти з глобальними фінансовими ринками (у дослідженні це названо “підривним кроком”) і обмеження експорту російських енергоносіїв або торговельні санкції (у дослідженні сказано, що ці кроки стали б “катастрофічними”)”, – йдеться в статті, перекладеній InoPressa.

У дослідженні інвестфірми Macro-Advisory дається прогноз: Захід, а надто європейські країни, не запровадить “підривних” або “катастрофічних” санкцій, поки Путін не порушить ще одну грань дозволеного – йдеться, наприклад, про відкрите вторгнення в Україну.

“Ключовий ризик (для Росії) – це “третя стадія”: заборона або обмеження взаємодії Росії з глобальними фінансовими ринками і (або) селективні обмеження на торгівлю або інвестиції в Росії, – сказано в доповіді. – Інвестори вважають, що санкції “четвертої стадії” (катастрофічні) поки що не внесені до порядку денного, тому що вони справлять неминучий негативний ефект і на кілька країн ЄС та багато відомих компаній, а також побічно позначаться на глобальній економіці”.

Тобі Ґейті, в минулому співробітниця адміністрації Буша, каже, що широкі атаки на російську економіку непрактичні, натомість продумані, вузьконаправлені санкції щодо російської еліти можуть натиснути на Путіна, передають журналісти.

“Пам’ятайте: якщо ми не скоординуємо наших дій з європейцями, російська сторона проґавить сигнали, – пояснила Ґейті. – Питання в тому, як ми хочемо по них вдарити. Слід ізолювати їх, слід ускладнити життя людям, які користуються західною економічною системою на халяву”.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь