Обама чекає від Путіна конкретних пропозицій щодо врегулювання кримської кризи

Увечері 28 березня президент Росії Володимир Путін зателефонував президенту США Бараку Обамі.

Про це йдеться у заяві прес-служби Білого дому.

Як зазначають у прес-службі Обами, Путін зателефонував американському президенту після того, як у Гаазі держсекретар США Джон Керрі надав пропозиції щодо дипломатичного вирішення кризи в Україні міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову.

“Президент Обама запропонував Росії викласти конкретні пропозиції у письмовій формі і президенти погодилися, що Керрі і Лавров зустрінуться, щоб обговорити подальші кроки”, – йдеться у повідомленні.

Як заявляють у Білому домі, Обама зауважив, що українська влада продовжує застосовувати поміркований підхід у вирішенні кризи, спрямований на деескалацію ситуації, а також працює над втіленням конституційних реформи і демократичних виборів. Тож американський президент закликав Росію підтримувати Україну в цьому процесі й уникати подальших провокацій, зокрема агресії на кордоні з Україною.

Також Обама підкреслив, що США воліли би бачити дипломатичне розв’язання, що передбачає, передусім, відведення Росією своїх військ з Криму та відмову від жодних додаткових кроків щодо вторгнення в інші частини України.

Нагадаємо, сьогодні прес-служба Кремля оприлюднила свій коментар за результатами розмови Путіна та Обами.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь