Наступного тижня ПАРЄ може позбавити Росію повноважень

На весняній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи буде обговорено питання про часткове або повне позбавлення російської делегації повноважень.

Про це в Парижі повідомив генеральний секретар ПАРЄ Войцех Савицький, передає Радіо Свобода.

За словами генсека ПАРЄ, згідно зі статутом Ради Європи, на пленарній сесії асамблеї повинні обговорюватися подані парламентаріями проекти резолюцій, що відповідають заданим критеріям. В даному випадку, відзначає Савицький, запит був поданий кількома парламентськими групами, представленими в ПАРЄ, і відповідає всім необхідним вимогам. Тому в асамблеї немає іншого виходу, як винести дане питання на голосування.

Точна дата і час обговорення цього питання будуть встановлені в понеділок 7 квітня, в перший день весняної сесії ПАРЄ, після отримання відповідних рекомендацій однієї з парламентських комісій. За словами генсека ПАРЄ, найімовірніше питання про санкції проти російської делегації буде винесено на обговорення в другій половині дня 9 квітня, або вранці 10 квітня.

Войцех Савицький висловив жаль з приводу висловлювань деяких російських політиків про те, що Рада Європи є застарілою, більше не ефективною організацією, що дублює функції Євросоюзу. За його словами, подібний підхід може пояснюватися лише незнанням істинних функцій Ради Європи.

Весняна сесія асамблеї ПАРЄ відбудеться в Страсбурзі з 7 по 11 квітня.

Нагадаємо, раніше глава комітету Держдуми з міжнародних справ Олексій Пушков заявив, що Росія сама покине ПАРЄ в разі, якщо справа дійде до голосування про позбавлення повноважень делегації РФ на асамблеї.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь