“Нафтогаз” почав отримувати газ через Польщу

Через недомовленості з “Газпромом” щодо ціни та інші проблемні питання, Україна вперше цього року почала купувати реверсний “європейський” газ.

НАК “Нафтогаз України” 15 квітня, у перший день відновлення реверсних постачань газу через територію Польщі, імпортувала близько близько 3,9 млн куб. м природного газу.

Про це свідчать дані оперативного моніторингу Gaz-System SA, газотранспортного оператора Польщі.

Імпорт природного газу з боку Угорщини, згідно з даними оператора ГТС цієї країни FGSZ Ltd, з початку цього року по 15 квітня не здійснювали.

Нагадаємо, польська газотранспортна компанія Gaz System отримала першу в цьому році заявку на постачання газу через Польщу в Україну. Імпорт здійснюється від німецької RWE.

Нагадаємо, у травні 2012 року між НАК “Нафтогаз України” і RWE Supply & Trading GmbH (Німеччина) було укладено Рамкову угоду купівлі-продажу природного газу на 5 років, яка передбачає постачання природного газу на територію України з європейських спотових ринків через території Польщі, Словаччини та Угорщини. При цьому обсяги і ціну газу визначають в окремих контрактах, які підписують до цієї Угоди.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь