На полігоні “Десна” військові показали найновітніші зразки озброєння

На полігоні “Десна” військові показали найновітніші зразки озброєння, які можуть легко конкурувати з найсучаснішими закордонними моделями.

Танк “Оплот”

Танк “Оплот” розроблений у Харківському конструкторському бюро, у якому був створений легендарний танк Т-34. “Оплот” вважається одним з найкращих танків світу за багатьма критеріями. Танк озброєний 125-міліметровим гарматно-ракетним комплексом, який здатній стріляти як звичайними снарядами, так і ракетами, що збільшує дистанцію відкриття прицільного вогню до 5 кілометрів. А протитанкова ракета “Комбат”, яка розроблена у київському КБ “Луч” та виробляється на “Артемі”, здатна вражати будь-який інший танк противника у світі. Для порівняння, у американського танка Abrams дальність відкриття вогню у два рази менша, а стріляти він “вміє” виключно снарядами. Крім того “Оплот” використовує інноваційну систему наведення ракет по лазерному промінню, яка на відмінність від аналогічних систем, опромінює ціль лише на 0,3 секунди, що дозволяє успішно вражати цілі, на яких встановлені засоби активного захисту, такі як російська “Штора”. До того ж, танк надійно захищений: на ньому встановлене нове покоління динамічного захисту “Дуплет”, який вважається одним з найкращих для захисту від кумулятивних боєприпасів навіть з тандемною бойовою частиною та таких, які вражають танк у дах башти. А для протидії ракетам з лазерним наведенням “Оплот” оснащений системою “Варта”, яка засліпляє ворожі снаряди.
Танк здатний вести ефективний бій за будь-яких умов, для чого оснащений сучасним тепловізором, а загальна система управління вогнем використовує продвинуті комп’ютерні технології. “Оплот” може розганятися до 70 км/год, що при масі у 50 тон досягнуто використанням багатопаливного двигуна об‘ємом 16,3 літри та потужністю у 1200 к.с. Все це дійсно робить основний бойових танк “Оплот” однією з наймогутніших бойових машин світу.

z3GP9yv7TRU

Бойова машина “БТР-4”

На озброєння ЗСУ надійшло і нове покоління бронетранспортера, який отримав назву БТР-4. На відміну від старих моделей, таких як БТР-80, “четвірка” може ефективно боротися з важкою ворожою технікою на дистанції 5,5 кілометрів. Така можливість з‘явилась завдяки встановленню на бойову машину новітніх бойових модулів, які отримали назву “Гром”, “Шквал” та “Парус”. Їхньою основою є 30-міліметрова автоматична пушка, яка веде ефективний вогонь на відстанях до 4 кілометрів та призначена для ураження живої сили противника та легкої бронетехніки. Для інших цілей застосовуються протитанковий ракетний комплекс “Барьер”. Його ракета калібром 130 міліметрів має бронебійність у 800 міліметрів за динамічним захистом, що дозволяє пробивати найсучасніші танки. Але головним завданням БТР-4 є не тільки знищення ворога своїм штатним озброєнням, а і транспортування військових, для чого бронетранспортер отримав нові конструктивні рішення. Так, десант, який складається від 6 до 9 бійців, залежно від бойового модулю, виходить з захищеної від ворожих куль корми, на відміну від застарілих БТРів, де екіпаж десантувався з бокових та верхніх люків.

Потужні характеристики БТР-4 навіть заставили деяких спеціалістів перекваліфікувати його з бронетранспортера на колесну бойову машину піхоти.

HZrfVeX2wuw

Штурмова гвинтівка “Тавор”

Вінницьке підприємство “НВО Форт”, що спеціалізується на розробці та випуску вогнепальної зброї, виробляє за ліцензією ізраїльську штурмову гвинтівку “Тавор”. “Тавор” є однією з найсучасніших штурмових гвинтівок у світі та прийнята армією Ізраїлю на озброєння у 2004 році та вже практично замінила застарілі американські M-16. Штурмова гвинтівка відрізняється схемою “буллпап”, коли магазин з набоями знаходиться позаду рукоятки зі спусковим гачком (пістолетної рукоятки). Таке рішення дозволяє зменшити загальні габарити зброї та подовжити довжину ствола, що дозволяє значно підвищити її точність. “Тавор” оснащений коліматорним прицілом, а також має універсальні кріплення, так звані RIS, на яких можливо закріпити необхідне обладнання, такі як нічній чи лазерний приціл. Слід зазначити, що надійність зброї знаходиться на більш ніж високому рівні, інакше ЦАХАЛ не став би приймати її на озброєння, враховуючи важкі умови пустель Ізраїлю. Крім того, судячи з фото, підприємство “Форт” почало випуск “Тавор” у калібрі 5,45х39, який використовується у АК-74, що стоїть на озброєнні ЗСУ, що знімає усі питання щодо забезпечення боєприпасами.

TKTycyq1P_Y

Таким чином, Збройні сили України мають у своєму арсеналі найбільш якісне озброєння, яке не тільки відповідає сучасним стандартам, а й перевищує їх за багатьма характеристиками. Головним питанням залишаються лише гроші, які потрібні для початку масового виробництва сучасної зброї на вітчизняних підприємствах. Що не тільки забезпечить обороноздатність держави, а й дасть робочі місця у колись наймогутнішому військово-промисловому комплексі світу.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь