МЗС РФ лякає своїх громадян антиросійськими санкціями США

На сайті Зовнішньополітичного відомства Росії розміщено Попередження для громадян, що виїжджають за кордон.

Їх закликають утриматись від поїздок за межі країни, де на них «полює» американська адміністрація, щоб екстрадувати і засудити за сумнівними звинуваченнями у США, повідомляє Еспресо. TV, з посиланням на сайт МЗС РФ.

“У розвиток випущеного 2 вересня 2013 попередження громадянам Російської Федерації про можливість затримання або арешту за запитами американських правоохоронних органів і спеціальних служб МЗС Росії звертає увагу, що останнім часом ця загроза істотно зросла у зв’язку з введеними США антиросійськими санкціями.

Мова йде про те, що американська адміністрація безпідставно відмовляється визнавати возз’єднання Криму з Росією, яке повністю відповідає міжнародному праву і Статуту ООН, намагається перетворити на рутинну практику “полювання” за російськими громадянами в третіх країнах з метою їх подальшої екстрадиції і засудження в США по, як правило, сумнівними звинуваченнями. При цьому американська сторона, ігноруючи двосторонній Договір 1999 про взаємну правову допомогу у кримінальних справах, не обтяжує себе інформуванням російської влади про висунутих проти наших співвітчизників звинуваченнях, а в багатьох випадках навіть не повідомляє про їх затримання консульські установи Росії.

З урахуванням даних обставин знову настійно рекомендуємо громадянам Росії утриматися від закордонних поїздок, особливо в країни, що уклали з США договори про взаємну видачу (список таких держав розміщений на сайті Держдепартаменту США), якщо є підозри в тому, що американські правоохоронні органи можуть висунути до них будь-яких претензії”, – йдеться у повідомленні.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь