Мирні збори в Харкові. ТОП-7 страхів Геннадія Кернеса

Поки громадські активісти та журналісти сперечаються що буде на Донбасі – особливий статус чи особливий порядок самоврядування, в Харкові вже є і те, і інше. Поки що лише в питаннях проведення мітингів і протестів.

В червні цього року міська влада Харкова прийняла положення “Про порядок розгляду питань щодо організації та проведення зборів, мітингів, походів та демонстрацій у м.Харкові”.

7 пунктів цього положення прямо суперечать 39 статті Конституції України, де чітко вказано що ні мери міст, ні місцеві чиновники не можуть обмежувати право людей вільно проводити мітинги і протести на всій території України.

На всій території, крім Харкова. Перша столиці вже 8 років живе в унікальному правому режимі. Певно це одна з причин аномальних результатів голосування за Кернеса в Харкові.

Тож чого бояться депутати та переобраний мер міста Генадій Кернес?

1. Кернес боїться акцій протесту, про які він не знає. Повідомлення про акцію протесту потрібно подавати в міську раду за 10 днів.

В Конституції термінів немає, і міська рада не може встановлювати їх самостійно. Ви маєте повне право поінформувати про проведення акції за 15 хвилин до її початку.

Спонтанні акції є відповіддю на беззаконня, яке відбувається тут і зараз. Уявіть, що у Вас вирубують парк прямо зараз, а пікетувати проти цього Ви зможете лише через 10 днів, коли від того парку вже нічого не залишиться.

2. Кернес хоче сам вирішувати де і коли люди мають право протестувати.

В місті діє спеціальна «Узгоджувальна комісія», яка створюється міською радою та «має право»перенести місце і час мирного зібрання.

Наприклад, у Вашому подвір’ї почали незаконне будівництво. Ви хочете пікетувати це будівництво, а Узгоджувальна комісія, каже – пікетуйте, але не перед будівництвом, а на іншому кінці міста або на сміттєзвалищі.

3. Кернес хоче сам вирішувати, можна вам проводити акції протесту чи ні.

Узгоджувальна комісія може самовільно прийняти рішення про неможливість проведення мирного зібрання. Згідно Конституції України таке рішення може ухвалити ВИКЛЮЧНО суд. Але в Харкові місцеве самоврядування перебрало на себе і судову функцію.

Тепер комісія може вирішити, що провести вашу акцію з вимогою звільнити корумпованого чиновника – неможливо.

4. В Харкові захист своїх прав прирівняли до шкідливої звички. Певно цим можна пояснити те, що в положенні дозволено проводити мирні зібрання виключно у спеціально встановлених для цього місцях.

В цьому є щось від Оруєлла: обурені люди в спеціально відведеному для цього загоні обурюються, і кажуть, яка влада погана, а влада контролює, щоб вони не вийшли за межі цього загону.

Чого влада Харкова не боїться, так це заборон.

5. Харківська влада забороняє проведення мирних зібрань у парках, скверах та місцях відпочинку.

Тобто якщо забудовують парк або сквер, то пікетувати там не можна. Забудовувати парк можна, а от пікетувати – ні.

6. Харківська влада забороняє проведення одночасних зібрань.

Як це виглядає на практиці. Ви хочете провести пікет ПРОТИ будівництва. Міська влада ініціює свій пікет ЗА будівництво і виводить на нього бюджетників. Все – ви вже не можете проводити свою акцію, бо проведення одночасних зібрань заборонено.

7. Харківська влада забороняє пікетувати харківську владу.

В положенні забороняється пікетувати адміністративні будівлі. Хочете пікетувати районну адміністрацію? Пікетуйте за кілометр від неї. Щоб ваші акції не заважали чиновникам далі дерибанити ваші гроші.

В ході децентралізації параноїки з місцевої ради Харкова отримають ще більше повноважень та ресурсів, щоб приймати ще більш дурні та незаконні рішення.

І тільки самі громадяни можуть створити такі умови, коли харківська влада не буде порушувати Конституцію та обмежувати права людей.

З чого варто почати цей процес? Хоча б з підпису петиції про скасування положення про мирні збори. Це перший крок, який необхідно зробити щоб повернути Харків в загальноукраїнське правове поле.

Равчев Олександр

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь