МВФ оцінив перспективи української економіки: зниження ВВП в 2014 та ріст в 2016 році

Міжнародний валютний фонд зробив прогноз по українській економіці на декілька років.

Про це йдеться в документі, оприлюдненому Фондом після засідання Виконавчої ради МВФ у середу, повідомляє “Укрінформ”.

“У нинішній складній обстановці реальний ВВП, як очікується, скоротиться на 5% в 2014 році на тлі слабкого інвестора та низької довіри споживача. Інфляція, за прогнозами, матиме тимчасовий скачок у відповідь на зниження обмінного курсу, а також підвищення тарифів на газ та опалення, сягнувши 16% під кінець 2014 року”, – йдеться в документі.

Також дефіцит поточного рахунку “повинен впасти приблизно до 4,5% від ВВП”, а валові міжнародні резерви “за рахунок поповнень міжнародної допомоги” стабілізуються на рівні близько 2,5 місяців покриття імпорту.

“Девальвація валюти та державні запозичення (щоб допомогти фінансувати все ще глибокий дефіцит державного бюджету), як очікується, збільшать державний борг до 57% від ВВП та зовнішній боргу до рівня трохи нижче 100% від ВВП”, – прогнозують у Фонді.

Водночас зазначається, що “економічні перспективи України поліпшаться в середньостроковій перспективі”. Реальне зростання ВВП, як очікується, відновиться до 2% у 2015 році, піднявшись до 4-4,5% в середньостроковій перспективі.

Рівень безробіття, за прогнозами МВФ, поступово знижуватиметься з 8,5% у 2014 році до 7,5% в 2016 році.

Спираючись на відновлення конкурентоспроможності, експорт, за прогнозами, зросте більш ніж на 6% на рік впродовж 2015-2016 рр. До кінця 2016 року інфляція впаде до приблизно 6% і НБУ зможе збільшити свої міжнародні резерви для покриття майже 4 місяців імпорту, йдеться в прогнозі Фонду.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь