Михайло Касьянов: Путін прорахувався

Колишній російський прем’єр-міністр, а нині опозиційний політик Михайло Касьянов не вірить, що російські війська перейдуть кордон з Україною. Путін блефує, вважає він. Його мета – не приєднання Східної України до Росії, а міжнародне визнання анексії Криму та слабка, напівлегітимна влада в Києві.

«Путін не має планів заходити на територію України,захоплювати більшу територію. Я думаю, що його брязкання зброєю, концентрація військ на кордоні з Україною, його заяви показують, що режим нервує, тому що Захід не йде на жодні поступки. Їх мрія – аби Захід просто проковтнув, пережував і перетравив анексію Криму і визнав, що все було законно і легально», – сказав Михайло Касьянов в ексклюзивному інтерв’ю Російській службі «Голосу Америки».

Агресія Росії, розпалювання ненависті до сусіднього народу, брехня, пропаганда та, як наслідок, ізоляція Росії на світовій арені, – все це, на думку Касьянова, потрібно Путіну для того, аби втримати владу.

Путін не має планів заходити на територію України. Його брязкання зброєю, концентрація військ на кордоні з Україною, його заяви показують, що режим нервує, тому що Захід не йде на жодні поступки.
Михайло Касьянов, колишній прем`єр-міністр Росії.

«Абсолютно очевидно, що Росія йде прямим ходом до серйозної економічної кризи і далі – до соціальної кризи. За найвищої ціни на нафту – 110 доларів за барель – економіка Росії не росте. Стагнація закінчується і починається економічний спад. Звичайно, це загрожує девальвацією російської валюти. Витік капіталу сягнув неймовірних масштабів – 70 мільярдів доларів лише за перший квартал, що є більшим, ніж за весь минулий рік. Уявіть, що буде до кінця року. І, звичайно, що їм треба відволікти увагу на якісь інші речі. Звичайно, в таких авторитарних режимах увага відволікається на зовнішнього ворога», – сказав Касьянов.

Касьянов вважає, що Путін прорахувався. Те, що зійшло йому з рук в Грузії, обернеться катастрофою у випадку з Україною:

«Такої торгівлі як після Грузинської війни вже не буде, коли через три місяці після узгодження так званого плану Саркозі з врегулювання грузинського конфлікту весь світ почав взаємодіяти з режимом Путіна у звичайному режимі, ніби нічого не сталося. Цього на цей раз не буде. Російська влада має це зрозуміти, інакше в них будуть ще більше проблеми, окрім економічних та особистих обмежень, які Захід цілком справедливо вводить».

І сьогодні, аби вийти з ситуації, в яку він саме себе загнав, Путін може зробити лише одне – виконати умови Женевських домовленостей.

«Російська влада і президент Путін зобов’язані не говорити, що вони не мають жодного впливу на бойовиків в Україні, а виступити з публічною заявою і закликати їх скласти зброю. Ось чого чекає світ – виконання Женевських домовленостей. І цього влада не робить. Вони практично Женевські домовленості помножили на нуль», – говорить Касьянов.

Касьянов закликає Захід допомагати Україні фінансово та у проведенні виборів. А також – застосовувати персональні санкції проти більшої кількості представників російської влади. На його думку, невинних в Думі чи в уряді немає, бо кожен, хто не згодний з політикою Путіна, міг подати у відставку. У тої же час під час своїх зустрічей у Вашингтоні Михайло Касьянов закликає не вводити секторальних санкції – не карати російський народ за дії російського керівництва.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь