Меморіал Небесній сотні слід створювати після покарання їхніх убивць

Активістка Євромайдану, лікар і громадський діяч Ольга Богомолець проти створення меморіалу Небесній сотні до того, як будуть покарані винуватці побиття студентів 30 листопада і винні у масовому убивстві людей 18 і 20 лютого на Інститутській.

Про це вона заявила на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі у четвер, передає кореспондент Укрінформу.

“Я не вважаю, що створення будь-якого меморіалу має відбутися до того, як Україна дізнається правду, що насправді відбулось 30 листопада і те саме 18 і 20 лютого”, – сказала Богомолець.

Вона нагадала, що і Майдан, і подальші події сталися тому, що були побиті студенти 30 листопада, але досі невідомо з точки зору законності, хто це зробив і хто був за це покараний.

А в ті дні, за словами Богомолець, відбувався справжній геноцид українського народу. Вона розповіла, що 18, 20 лютого працювала у Будинку офіцерів – і тоді кількість жертв була величезною. Так, лише 18 лютого було 1500 поранених, із них 400 – тяжко, ще 25 протестувальників було вбито снайперами. А 20 лютого було 1300 поранених, з них близько 300 дістали тяжкі ушкодження, а понад 40 людей було вбито снайперами.

За словами Богомолець, вона неодноразово свідчила в міжнародних правозахисних організаціях про ті події у центрі Києва і говорила, що в столиці працювали високопрофесійні снайпери, які не залишали лікарям жодного шансу на порятунок життя людей. “Снайпери стріляли в серце, коронарні артерії, шию, очі і в голову”, – констатувала вона.

Богомолець також неодноразово заявляла, що розслідувати ці події має міжнародна експертна група. “Поки що така група не працює і на сьогодні жодних висновків щодо тих подій ми не маємо”, – констатувала громадський діяч.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь