Медики назвали найбільш корисний напій для поліпшення пам’яті.

Також цей напій забезпечує профілактику карієсу, захворювань щитовидної залози. Здавна зелений чай вважається одним з найбільш цілющих напоїв. Серед таких давно відомих корисних ефектів — тонізуючі властивості і здатність стимулювати інтелектуальні можливості людини.

Нові дослідження вчених Базельського університету (Швейцарія) відкрили механізми цих стимулюючих впливів на мозок.

Медики назвали найбільш корисний напій для поліпшення пам’яті.

Зелений чай для здоров’я

В результаті експериментів на добровольцях вчені встановили, що зелений чай і його екстракти здатні покращувати когнітивні здібності людини і розширювати можливості оперативної (короткострокової) пам’яті. Отримані результати також показують перспективність використання цього напою в якості одного із засобів лікування хворих з розладами пам’яті, деменцією та інших когнітивних порушень, як органічного походження, так і викликаних психічними патологіями.

Також, зелений чай може допомогти пацієнтам відновити можливості пам’яті після соматичних захворювань, що супроводжуються астенічним синдромом.

Дослідження вчених Базельського університету показали яким чином розповсюджується ефект зеленого чаю на нейрони мозку. У ході експерименту учасники після прийняття цього напою приступали до інтелектуальної роботи пов’язаної із запам’ятовуванням інформації. Під час такої діяльності активність окремих часток головного мозку випробовуваних контролювалася за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ).

Відзначено, що чай підсилює взаємозв’язок між різними відділами головного мозку, зокрема між лобовою та тім’яною частками. За рахунок збільшення пластичності короткострокових зв’язків між нейронами, поліпшуються можливості оперативної пам’яті, і таким чином стимулюються загальні процеси запам’ятовування. Тому випробовувані набагато продуктивніше справлялися з тестовими завданнями.

Вплив зеленого чаю на розумові здібності забезпечується за рахунок оптимальної комбінації в ньому кофеїну і L-теаніну. Крім поліпшення короткочасної пам’яті, вони забезпечують підвищення рівня уважності і працездатності. Також ця комбінація допомагає більш тривалий час зосереджувати увагу при виконанні розумової роботи, яка вимагає високої точності.

Крім стимулюючого впливу на працездатність мозку, зелений чай також надає позитивні ефекти і на загальний стан організму. Така дія напою забезпечується вмістом у ньому багатьох біологічно активних речовин, таких як поліфеноли, токофероли, каротиноїди, великої кількості аскорбінової кислоти і мікроелементів (селен, хром, марганець, цинк). Зелений чай — один з кращих антиоксидантів. Він позитивно впливає на серцево-судинну систему, зокрема забезпечуючи профілактику атеросклерозу і гіпертонічної хвороби.

Також цей напій забезпечує профілактику карієсу, захворювань щитовидної залози, сечокам’яної хвороби та раку. Ще одна корисна властивість зеленого чаю — підвищення чутливості клітин до інсуліну і посилення обмінних процесів в жировій тканині, за рахунок чого нормалізується вага людини.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь