Медведчук хоче поставити своїх мерів в Херсоні, Миколаєві та Одесі

Херсон та Миколаїв мають високі шанси стати містами сепаратистської слави імені Віктора Медведчука

Еспресо.TV підготувало огляд передвиборчих розкладів в обласних центрах, де 25 травня обиратимуть міських голів.

Херсон. Медведчуківець Сальдо проти розбрату “Батьківщини” й УДАРу

Затяжна «холодна війна» між колишнім губернатором Херсонщини Миколою Костяком і екс-мером Володимиром Сальдо закінчилася засланням останнього до Верховної Ради в кінці 2012 року. З тих пір містом керувала віддана Сальдо секретар міськради Зоя Бережна, незважаючи на неодноразові спроби Костяка відсторонити її від керма. Це вдалося новій владі лише після перемоги Майдану – на цій посаді її змінив керівник фракції «Батьківщина» у міськраді Володимир Миколаєнко.

Від Партії регіонів поки збирається висуватися саме Володимир Сальдо, який, за інформацією Еспресо.TV, є тіньовим лідером «медведчуківців» в Херсоні, або, як варіант, він підтримає свою протеже Зою Бережну. І хоча без адмінресурсу конкурувати йому буде досить складно, шанси на перемогу у нього великі. Тим більше, що він контролює ряд впливових місцевих ЗМІ.

БЮТівець Миколаєнко, про участь якого в мерських виборах вже заявив губернатор області Юрій Одарченко, має найбільші шанси очолити місто. Правда його головним ворогом може бути не медведчуківець Сальдо, а ударівець Путілов. Так, в місцевій пресі уже з”явилася інформація, що кандидатом від УДАРу може стати нардеп Андрій Путілов, у якого теж непоганий рейтинг за рахунок популярності Кличка в регіоні. Головне питання – чи підтримає він Миколаєнка. Якщо так, то шанси у Сальдо чи Бережної виграти вибори без фальсифікацій – майже нульові. Якщо не підтримає і сам висунеться (чи піде хтось від УДАРу) – виграє Сальдо.

Катерина Самойлик піде в мери від КПУ, але комуністи на Херсонщині вже давно нікому не цікаві.

Миколаїв. Людина Новінського, Людина Азарова і трохи опозиції.

Цей обласний центр залишився «без голови» у березні 2013 року після смерті Володимира Чайки. А вже за півроку, 24 вересня, помер і його наступник т.в.о. міського голови, секретар міськради Володимир Коренюгін. Зараз обов’язки мера виконує ставленик екс-губернатора, а нині нардепа, Миколи Круглова – Юрій Гранатуров.

Слід зазначити, що фаворитом мерських перегонів в Миколаєві, експерти називають колишнього опонента Володимира Чайки – гендиректора суднобудівного заводу «Лиман» Сергія Ісакова, який двічі програвав йому з мінімальним розривом. Однак через некерованість, його кандидатура не влаштовує ані стару, ані нову владу. Проте, не слід забувати, що свого часу екс-росіянин Вадим Новинський лобіював Ісакова на посаду губернатора замість азарівця Круглова. Судячи з усього, якщо його не висуне ПР, він може йти як самовисуванець.

Головним претендетом від регіоналів вважається Юрій Гранатуров. Варто відзначити, що перед тим, як отримати мандат нардепа, Круглов зачистив міськвиконком під себе, і будь-якому переможцю від нової влади буде доволі складно сформувати під себе більшість. Однак, не виключено, що в мери Миколаєва може піти і сам Круглов. При такому розкладі Гранатуров буде змушений зняти свою кандидатуру.

Від «Батьківщини» на вибори, скоріше за все, піде депутат міської ради, «фронтовик» Олександр Жолобецький. Правда, поки тяжко уявити собі, щоб він переміг, хоча шанси у нього безумовно є.

Одеса. Гурвіц проти команди сепаратистів.

Крісло мера Одеси стало вакантним після того, як Олексій Костусєв, пригнічений арештом свого політичного союзника і друга Ігоря Маркова, попросився у відставку. Після цього в будівлі на Думській через секретаря Олега Бриндака фактично хазяйнували люди Юрія Іванющенка – нардеп Геннадій Труханов та бізнесмен Іван Аврамов.

Особливістю передвиборчої кампанії в Одесі є велика кількість «важковаговиків» серед кандидатів. На сьогодні про свою участь у перегонах вже заявили нардеп Труханов, екс-мер, а нині нардеп від УДАРу Едуард Гурвіц, екс-голова Антимонопольного комітету та екс-губернатор Василь Цушко, ще один колишній губернатор Едуард Матвійчук, нардеп від ПР Світлана Фабрикант (людина Тігіпка). Крім того, за мерське крісло можуть поборотися і президент Юридичної академії, «регіонал» Сергій Ківалов, який останнім часом позиціонує себе як головний провідник ідеї федералізації, депутат облради Олексій Гончаренко (офіційно підтримав Майдан та вийшов із ПР), а також «репресований» проросійський нардеп-сепаратист Ігор Марков.

В лідери перегонів одеські експерти виводять Едуарда Гурвіца та Генадія Труханова. При цьому губернатор Одещини від “Батьківщини” Немировський займає нейтральну позицію щодо обидвох кандидатів.

Але при такій насиченості сильними кандидатами не можна виключати, що розклад ще неоднаразово поміняється, і чаші терезів зсунуться у той чи інший бік під час кампанії.

Чернівці. Федорук або Каспрук

В березні 2011 року беззмінний майже 17 років очільник міста Микола Федорук, за якого в 2010 році проголосували більше ніж 60% виборців, був відправлений міськрадою у відставку. Через відсутність рейтингового провладного кандидата, за три роки Рада так і не спромоглася призначити вибори і містом протягом цього періоду керував ставленик Фірташа – тимчасовий мер-«регіонал» Віталій Михайлішин.

Тільки після зміни влади, вибори нарешті були призначені, а міськрада припинила повноваження Михайлішина. Головна інтрига кампанії в Чернівцях – чи піде на вибори Микола Федорук, який досі має найбільшу підтримку виборців. Сам він розповів, що в будь-якому разі візьме участь у виборах, але не позначив у якій якості. За його словами, рішення про це ще не прийняте. У разі, якщо Федорук таки зашиться осторонь від перегонів, кандидатом від «Батьківщини» може стати «фронтовик», депутат від фракції «За Батьківщину», екс-керівник КП «Містобуд» Олексій Каспрук. Слід зазначити, що він після Федорука, має найбільші шанси очолити місто.

Не виключено, що від УДАРу може спробувати свої сили нардеп Оксана Продан, чоловік якої довгий час був практично «хазяїном міста» від Фірташа, але тут варто відзначити, що у «газовиків» зараз серйозні фінансові проблеми, і навряд чи ці вибори будуть для них цікаві.

Від Партії регіонів, судячи з усього не буде висуватися екс-губернатор області Михайло Папієв, бо шансів у нього просто немає. Тільки під тиском зверху, балотуватиметься і відправлений у відставку секретар міськради Віталій Михайлішин (обидва входять у групу газовиків).

Черкаси. Одаричу пора відмовлятися від Бродського

Цим містом керували в «ручному режимі» майже рік. Мера Сергія Одарича міськрада відсторонила від посади ще у квітні 2013 року. Після цього у керма міста став секретар міськради «комуніст» Віктор Білоусов (звільнений 21 лютого), а фактично містом керувала протеже Фірташа Валентина Жуковська.

Одарич вже заявив, що йде в мери і стрімко розпочав виборчу кампанію. Він активно використовує тему україно-російського конфлікту, а також заявив про підтримку Петра Порошенка на президентських виборах.

Основними конкурентами «вільного демократа» Одарича будуть його колишній соратник, директор КП «Дирекція парків» Олександр Радуцький, а також Микола Булатецький, який голосно оформив «розлучення» із «Батьківщиною». Вони будуть грати на одному електоральному полі, що на руку Сергію Одаричу.

Суми. Батьківщина проти УДАРу

Вибори в цьому обласному центрі були призначені після того, як міського голову Геннадія Мінаєва, в народі більш відомого як «Пидпіздесь», 27 лютого міська рада відправила у відставку за власним бажанням. В той же день секретарем міськради, в.о. мера був обраний голова облорганізації «Батьківщини» Олександр Лисенко, який ймовірно і буде кандидатом від цієї політичної сили.

Варто зазначити, що Мінаєв пішов з поста міського голови, оголосивши так би мовити «наступника» – Андрія Крамченкова, фізика-ядерника, з яким вони робили «студентську революцію» влітку 2004 року. Сам Крамченков заявив, що ніяких розмов про його висунення в мери не було. Натомість, сумський губернатор Володимир Шульга на прес-конференції оголосив, що 30-річний Крамченков буде його його новим заступником в ОДА. Тому його участь в мерських перегонах залишається під питанням.

Долучитися до мерської кампанії також може керівник Сумської обласної організації «УДАР» Сергій Ліхман.

Всі інші кандидати про себе ще не заявили, але в же на старті можна сказати, що кампанія буде цікавою.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь