Львівських беркутівців, які під час Майдану звільнилися, в міліції вважають зрадниками

Проти колишніх львівських беркутівців, які під час подій Майдану у Києві звільнилися та перейшли на бік народу, збунтувалися колеги та керівництво обласної міліції. Їх вважають зрадниками та не хочуть поновляти на роботу в міліції.

Про це 16 квітня у коментарі IA ZIK повідомив колишній працівник «Беркуту», який побажав залишитися неназваним.

За словами співрозмовника IA ZIK, під час Майдану з львівського «Беркуту» звільнилося 12 бійців, зараз шестеро із них хочуть поновитися на роботу в міліції. Однак, колишні колеги та керівництво міліції перешкоджають цьому.

«Сьогодні на зборах особового складу працівники «Беркуту», які були в Києві, хотіли люструвати тих, хто звільнився і перейшов на бік народу. Вони вимагають від керівництва обласної міліції, щоб нас не допустили назад у підрозділ.

Мотивація та, що вони нам не довіряють, бо вони були вірні до кінця, а ми начебто їх зрадили, що ми – зрадники. Вони хотіли зробити нам люстрацію, але через те, що було багато преси, вони побоялися це зробити», – розповів екс-беркутівець.

Як повідомляла IA ZIK, сьогодні, 16 квітня, особовий склад спеціального батальйону міліції (колишній «Беркут») у повному складі зібрали на нараду у головному управлінні міліції Львівщини. Ні журналістів, ані громадських активістів на засідання не впустили.

За офіційною версією, яку журналістам озвучив в.о. командира спеціального батальйону міліції Василь Дідух, він зібрав особовий склад для обговорення оперативних питань – нинішньої ситуації в державі та охорони громадського порядку на Великодні свята. Серед присутніх – колишні беркутівці та нові працівники батальйону.

Керівник батальйону запевнив, що питання щодо участі львівського «Беркута» у подіях в Києві обговорюватися не будуть. «Ці питання ми обговорювати не будемо. Відкрито низку кримінальних справ, прокуратура проводить розслідування за цими фактами», – повідомив В. Дідух.

Він також запевнив, що колишній керівник львівського «Беркута» Ростислав Пацеляк більше не має ніякого відношення до батальйону спецпризначення. «Його немає в обласному управлінні міліції. Він звільнився 20 березня з органів внутрішніх справ», – повідомив Дідух.

Додамо, що за повідомленнями львівських ЗМІ, командири львівського «Беркута», яких підозрюють у причетності до злочинів, вчинених на Майдані, продовжують виконувати свої службові обов’язки. Зокрема, депутат Львівської обласної ради Олександр Ганущин звернувся до прокурора Львівщини Володимира Гураля про те, що злочинні дії львівського «Беркута» на Майдані відверто «зливають». У своєму зверненні депутат зазначає, що йому стало відомо, що колишні працівники Львівського БМОП «Беркут» беруть участь в нарадах ГУМВС України у Львівській області.

Телеканал ZIK хотів вести відеотрансляцію із зали, але речник міліції Львівщини Світлана Добровольська повідомила, що сьогодні, 16 квітня, в актовій залі ГУ МВС України у Львівській області відбулись загальні збори спецпризначенців із загону «Беркут». На них планували обговорити дії деяких бійців під час кривавих подій на Євромайдані у Києві.

Намагалась потрапити на збори і репортер телеканалу ZIK, яка, зрештою, як і інші представники ЗМІ та громадських організацій, так і не змогла потрапити до актової зали.

Світлана Добровольська, речник міліції Львівщини, так прокоментувала цю ситуацію: «В нас сьогодні планується нарада працівників «Беркуту». Що будуть обговорювати, мені невідомо. Я тільки що почула, що працівники ЗМІ та представники громадськості хочуть відвідати нараду. Це не є брифінг, чи прес–конференція. Це звичайна нарада працівників».

Підвищений інтерес до зборів «Беркуту» виник через повідомлення одного із бійців підрозділу, який забажав залишитись анонімним. У повідомленні йшлось про те, що на зборах обговорять дії тих спецпризначенців, які відмовились воювати із власним народом під час протистоянь у Києві цієї зими. Тоді декілька «беркутівців» звільнились із силових структур.

«Ми зібрались, щоб обговорити із особовим складом робочі питання. Нарада присвячена оперативним питанням», – зазначив в.о. керівника спеціального батальйону міліції Василь Дідух.

Кадрові питання та питання про дії «Беркуту» під час революції обговорювати не будуть, зазначив В. Дідух. Він також сказав, що колишній командир спецпідрозділу Ростислав Пацеляк більше немає жодного стосунку до силових структур України. Але це суперечить повідомленням ЗМІ, у яких стверджується, що колишнє керівництво, причетне до злочинних дій на Майдані, продовжує займати свої посади.

«Беркутівці», які звільнились за власним бажанням ще в січні, спростовують думку про те, що ця нарада має звичайний робочий характер. «Нас сьогодні запросили на люстрацію ті працівники міліції, які були у Києві. Вони хочуть висловити нам недовіру за те, що ми стали на сторону людей», – зазначили Ігор Коць та Богдан Макогін.

Висловлення недовіри означатиме, що колишнім спецпризначенцям важче буде знайти роботу у силових структурах.

У свою чергу Сергій Маруняк, тимчасовий в.о. начальника міліції області, зазначив, що працівники будуть поновлені на роботу у силовій структурі. А ті, хто не бажає працювати із ними, нехай переводиться в інший підрозділ.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь