Львівський приклад люстрації є взірцевим

Приклад і досвід Львівщини з люстрації претендентів на керівників управлінь МВС буде популяризуватися по усій Україні.

Про це зазначив на програмі «Люстрація» на телеканалі ZIK Єгор Соболєв, уповноважений Радою Майдану на проведення люстрації.

«Львів, по-перше, я хотів би вам сказати, що я вас люблю. тому що ви зараз даєте страшенно добрий приклад для всієї країни. У Львівській області було висунуто найбільше кандидатів з усіх чотирьох областей, де був вперше оголошений відкритий конкурс на посади керівників управлінь МВС України. Львівщина висунула 16 претендентів у порівнянні із чотирма на Волині. Це чудово, – сказав Єгор Соболєв. – Я страшенно радий, що у вас відбувається справжнє обговорення критеріїв кандидатів, їхнього минулого, і громада бере в цьому справжню участь».

Він також висловив велику подяку телеканалу ZIK за те, що процес люстрації відбувається в прямому ефірі. Бо «тут немає можливості приховати нічого».

Єгор Соболєв пообіцяв, що приклад Львівщини з люстрації претендентів на керівників міліції буде популяризуватися по усій Україні.

Як зазначив головний люстратор Майдану, Міністерство внутрішніх справ уперше оприлюднило критерії, за якими будуть здійснюватися кадрові призначення.

«Ми зі свого боку додаємо лише два критерії: відсутність фактів порушення прав людини і корупції. Тому дуже важливо, щоб під час такого обговорення люди, які знають про такі факти щодо кандидатів, повідомляли про них громадськості, щоб журналісти могли їх перевірити. Звісно, так само зі свого боку їх перевірить департамент внутрішньої безпеки МВС. Рішення по тій чи іншій кандидатурі буде приймати кадрова комісія міністерства», ­ – зазначив Єгор Соболєв.

Сьогодні, 28 березня, фігурантами програми «Люстрація» стали претенденти на посаду начальника ГУМВС Львівської області Дмитро Загарія, Віталій Максимов і Володимир Дитюк.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь