“Крутого перця” із Путіна не вийшло – російський політолог

Останнім часом озвучуються побоювання, що через продовження санкцій проти Росії Путін може скинути личину миротворця та відновити агресію, пише в своєму блозі на “Новому часі” російський політолог Дмитро Орєшкін.

Але справа в тому, що зараз Путінові невигідні такі дії, оскільки своїми авантюрами він позбавив себе шансу на перемогу в Україні воєнними методами. Сирійська операція відтягує занадто багато ресурсів, і Російська Федерація не потягне ще одну масштабну війну.

Що стосується образу миротворця – то всередині РФ президент такої ролі ніколи і не виконував.

У країні його сприймають як людину, що карає Україну за те, що вона пішла на Захід свавільним шляхом. Міфа про те, що Путін зупиняє конфлікт, у суспільній думці немає. Навпаки, його підтримують за те, що він займав жорстку позицію. У всякому разі, телевізійна картинка підтримує саме такий імідж: “крутого хлопця”, а не миротворця.

Тому від іміджу миротворця він відмовився спочатку, і це викликало радість у значної частини його шанувальників. Зараз, швидше, проблема Путіна в тому, щоб замовчати ситуацію: “крутого пацана” з нього не вийшло.

Можливо, саме протягом найближчого року він спробує відновити свій імідж і стати миротворцем, але це малоймовірно – така тактика буде руйнівна для його образу в очах найбільш путінофільських виборців.

Думаю, найближчим часом він просто спробує відійти в сторону, замовчати провал, який відбувся в Україні в його політиці, і надалі намагатися якомога рідше до цієї теми звертатися в публічному просторі.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь