Кримських майданівців та військовослужбовців вносять до «чорних списків»

Голова Комітету біженців Криму Микола Подоляко заявляє, що в Криму створюють списки людей, які виступали проти сепаратистського референдуму.

За його словами, в такі списки, про складання яких стало відомо ще два тижні тому, ризикують потрапити всі місцеві проукраїнські активісти, пише «Українська правда».

“При Севастопольській міськадміністрації існували громадські ради всіх громадських організацій міста, в тому числі проукраїнських”, – зазначає Подоляко, додаючи, що кандидатами на потрапляння в список є учасники севастопольського та кримського майданів. Також, на його думку, в зоні ризику опиняються сім’ї військовослужбовців.

“Це все робить самооборона за підтримки байкерів “Нічні вовки”, – переконує Подоляко. За його словами, деяким людям уже погрожували розправою.

Ситуацію загострює те, що, за його словами, зібрана інформація передається Федеральній службі безпеки Росії.

“Весь військкомат, вся “секретка” Севастополя і Криму в руках ФСБ. Всі паспортні столи документи (їм) передали. У них вся документація – де, хто служив, прописка”, – підкреслює Подоляко, посилаючись на слова колишніх співробітників військкомату.

Він нагадав, що досі не знайдено 15 викрадених в Криму активістів та журналістів.

Інформацію про складання таких “чорних списків” підтверджує Дмитро Базев, колишній заступник голови Севастопольської міськадміністрації.

“Моїх друзів тиждень тому вже не випустили з Севастополя… Дуло автомата в машину – і “Завертайте!” Ці списки існують досить давно”, – сказав він в ефірі Громадського ТБ, додавши, однак, що більш детальною інформацією не володіє.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь