Кримська влада приготвувала для Путіна & Cо широкий вибір резиденцій

Самопроголошена рада Криму націоналізувала 10 державних дач і резиденцій.

Відповідне рішення було прийнято сьогодні на засіданні позачергової сесії парламенту, повідомляє Кримінформ.

До переліку націоналізованих об´єктів санаторно-курортного комплексу, переданих в управління республіканського об’єднання санаторіїв та курортно-оздоровчих установ, додатково включені 16 об´єктів. Серед них 4 об´єкти профспілкового об´єднання «Укрпрофоздоровниця» в Ялті, Науково-дослідний інститут дитячої курортології та фізіотерапії в Євпаторії, навчально-спортивна база «Динамо» у Феодосії, і пансіонат «Орел» Міноборони в Алушті. Окремо в перелік включені офісні приміщення в Ялті та виробнича база в Лівадії.

Також в перелік націоналізованих увійшли 7 об´єктів, серед яких 10 державних дач і резиденцій.

В республіканську власність передана державна резиденція №3 у Масандрі «Мала Соснівка. Шатро». Побудована ще в 1948 році за бажанням Сталіна за Масандрівським палацом, держдача використовувалася для неформальних прийомів. У 2011 році тут своє 61-річчя відзначав президент України Віктор Янукович.

Націоналізовані мисливський будиночок в урочищі «Діброва-2» на території Кримського природного заповідника, і резиденція «Юсуповський палацово-парковий садибний комплекс» у Кореїзі, де під час Ялтинської конференції 1945 року жив Сталін. Останні роки Юсуповський палац не функціонував як державна дача, а надавав свої зали для vip-урочистостей.

У власність Криму як єдиний об´єкт перейшли дві дачі в Гаспрі – №5 і №7. Першу в часи ЦК КПРС іменували «Маївка», другу – дача «Чаїр». На цих дачах, розташованих поряд з санаторієм для українських нардепів «Нижня Ореанда», гостювала екс-прем´єр Юлія Тимошенко.

Націоналізовані дві дачі і дві резиденції в селі Олива (Мухалатка) недалеко від Фороса – №6 і №8.

Держдачу №9 представники української політичної еліти любили за тенісні корти і 25-метровий басейн з морською водою. За президентства Леоніда Кучми на «дев´ятці» гостював нинішній глава РФ Володимир Путін.

Націоналізована держдача №10 резервувалась як гостьова, або здавалася в оренду. Її гостем був президент Калмикії Кірсан Ілюмжинов.

Найвідоміша серед президентських держдач №11, або об´єкт «Зоря», була побудована в 1988 році в бухті біля мису Сарич за розпорядженням останнього генсека ЦК КПРС Михайла Горбачова. Тут президент СРСР перебував під домашнім арештом у 1991 році. У 2012-му і 2013-му роках на «Зорі» свій день народження відзначав Віктор Янукович.

Нагадаємо, 16 березня відбувся нелегітимний референдум за приєднання Криму до Росії.

18 березня Росія і Крим підписали договір про входження республіки, включаючи Севастополь, до складу РФ. 21 березня президент Росії Володимир Путін підписав закон про приєднання Криму й Севастополя до Росії на правах суб’єктів федерації.

США і Євросоюз відмовилися визнавати результати кримського референдуму і ввели санкції відносно низки російських бізнесменів і чиновників, заморозивши їхні активи за кордоном і наклавши візові обмеження.

27 березня Генасамблея ООН прийняла резолюцію на підтримку територіальної цілісності України.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь