Крим може обійтись Росії в $2,4 млрд на рік

Приєднання Криму може обійтися Росії в 88 млрд рублів на рік ( $ 2,4 млрд).

Про це свідчать підрахунки рейтингового агентства S&P і російських економістів, пишуть “Ведомости”.

Не менш 38 млрд рублів, або $ 1 млрд, повинні будуть складати щорічні трансферти Криму як дотаційному регіону.

Доходи на душу населення Криму в 2013 році склали в рублевому еквіваленті лише 10,8 тис. рублів (трохи менше $ 295), тоді як середній показник по Росії – 37 тис. рублів (близько $ 1000).

Бідні регіони Росії, такі як Північна Осетія, Іванівська і Тамбовська області, отримують від федерального бюджету дотації, що дозволяє їм забезпечити населення доходом в 29-30 тис. рублів ($ 790-820) на людину.

Щоб збільшити дохід 1,9 млн жителів Криму до цього рівня, знадобляться дотації федерального бюджету приблизно в 20 тис. рублів ($ 545) на душу населення.

Ще близько 50 млрд рублів ($ 1,4 млрд) можуть скласти витрати Пенсійного фонду Росії на виплати пенсій у Криму.

Середня пенсія на півострові – 1400 гривень ( 5,5 тис. рублів), в Росії в 2014 році – вдвічі вище. Якщо 600 тис. кримських пенсіонерів виплачувати мінімальну російську пенсію в 6354 рублів на місяць, то витрати ПФ Росії складуть 46 млрд рублів. Але швидше за все виплати будуть більше , тому найбільш вірогідні витрати складуть 50 млрд рублів на рік.

Також за підрахунками сайту Slon.ru якщо жителі Криму проголосують за незалежність, півострів обжене всі регіони Росії за сумою підтримки з держбюджету.

А газета “Коммерсантъ” за допомогою експертів визначила приблизну суму, яку потрібно витратити для забезпечення газової та електричної незалежності Крима.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь