Косметика своїми руками: як зробити мило в домашніх умовах!

Зробити мило в домашніх умовах не є чимось дуже складним і незбагненним для простих смертних. Головне терпіння і уважне дотримання пропорцій інгредієнтів!

[toc]

Теорія виготовлення мила

Існує три способи виготовлення мила в домашніх умовах: з мильної основи і з нуля, який в свою чергу поділяється на два типи – холодний і гарячий. Цілком зрозуміло, кожен із способів має свої недоліки і переваги, а також можливості і обмеження щодо застосування.

Спосіб з мильної основи зручний тим, що ви вже маєте майже готовий шматочок мила – вам залишається тільки розтопити його, додати ароматних масел і барвників, залити в формочку і через 5-6 годин (можливо і раніше) нове мило вже готове до використання.

Спосіб з нуля передбачає, що у вас немає ніякої готової основи: все робиться дійсно з нуля – завдяки реакції лугу і води і, звісно, додаванню різноманітних масел і барвників (або ароматизаторів).

Чим же приваблює холодний спосіб приготування мила? У порівнянні з гарячим способом, вам не потрібно буде нагрівати компоненти для прискорення процесу виготовлення мила – за вас це зробить хімічна реакція.

Натомість, холодний спосіб приготування мила в домашніх умовах має одну відмінну рису – мило виходить більш розмитим і є прекрасна можливість робити різноманітні свірли – вони дійсно виглядають більш чіткими, цікавими – простір для фантазії є, не сумнівайтеся.

як зробити мило в домашніх умовах

Гарячий спосіб виготовлення мила

Гарячий спосіб миловаріння має історичні корені і використовувався нашими предками здавна, які варили мило з деревної золи, тварин, рослинних жирів і води. Лише в 1811 році французький хімік Мішель-Ежен Шеврель розрахував точну кількість жирів, необхідних для отримання мила і пояснив процес омилення. До його відкриття мило варили на око протягом декількох днів, потім висолювали і доводили до твердого стану. Сьогодні нам відома точна формула миловаріння, розраховані строки омилення для масел, і є зручні мильні калькулятори для точного розрахунку лугу.

Плюси і мінуси гарячого процесу приготування мила?

Традиційний спосіб варіння мила – це тримання мила на водяній бані протягом 4-5 годин, постійно перевіряючи його консистенцію, періодично підливаючи воду і постійно помішуючи. Є простіший, гарячий метод – це тримання мила в духовці при середній температурі 100 градусів. В даному випадку, не потрібно ніякої води, мило перемішувати потрібно набагато рідше і готується воно 2-3 години. Щоб зробити мило своїми руками в домашніх умовах гарячим способом західні миловари рекомендують користуватися спеціальними термо-каструлями і електричними скороварками, які дозволяють скоротити час приготування мила (в межах години). У будь-якому випадку, від мила не можна надовго відходити, і весь процес займе від двох годин і більше.

При використанні гарячого способу, мило після готовності набуває воскової консистенції, втрачає ніжну матову структуру. Мило виходить занадто густе, щоб робити свірли. Залежно від процентного вмісту твердих масел, мило може набути такої консистенції  після варіння, що знадобляться неймовірні зусилля для запихання його в форму і воно буде тверднути на очах. В результаті можна отримати продукт із порожнинами і дірками всередині.

Досвідчені миловари придумали спосіб вирізання свірлів в милі, приготованому гарячим способом. Тільки-що приготоване мило розбавляють цукровим сиропом (хтось використовує сорбітол, хтось – мед). Цукровий сироп трохи розріджує мильну масу, тим самим покращуючи піноутворення, дозволяючи ще трохи попрацювати з милом – пофарбувати його, перекласти у форму і зробити свірли. Проте, такі свірли відрізняються за зовнішнім виглядом від зроблених в холодному процесі. І часу, щоб зробити їх під час гарячого процесу, витрачається набагато менше.

Проте, зручність гарячого способу в тому, що ефірні масла і інші добавки кладуться вже в готове мило. Тут ми можемо бути на 100% впевнені, що в продукті саме ті масла, які ми поклали! Але, з огляду на те, що наші масла, включаючи ефірні, ми кладемо в гаряче мило, то частина їх властивостей може знищитися. Наприклад, є ряд масел, які не можна нагрівати. Якщо ми будемо чекати поки температура мильної маси опуститься до 30-40 ° С, наше мило може остаточно загуснути і затвердіти так, що перемішати добавки і укласти продукт у форму буде практично неможливо.

Милом, приготованим гарячим способом можна користуватися вже на наступний день, але, тим не менш, рекомендується все-таки дати такому милу вилежатися тиждень-два. Чому? Так, масла всі всередині, вільного лугу в ньому немає, але мило має підсохнути, з нього повинна випаруватися зайва волога для того, щоб це мило не розмокало у ванній і витрачалося економніше.

Холодно-гарячий спосіб приготування мила

Є спосіб, що дозволяє поєднати плюси обох методів миловаріння і приготувати мило з красивими свірлами, але при цьому скоротити процес дозрівання мила. Мило готується звичайним холодним способом, заливається в форму, робляться візерунки. Далі, мило в термостійкій формі (без склеєних швів і не в пластмасовій формі; ідеально підійде силікон) ставиться в прогріту духовку (75-80 °С) на годину. Через годину духовка вимикається, мило залишається всередині на ніч. Даний метод дозволяє милу перетворитися на гель і скоротити термін дозрівання з чотирьох-шести тижнів до одного-двох тижнів. У будь-якому випадку, після приготування, мило перевіряється на кислотно-лужний баланс за допомогою індикаторних смужок або язиком (щипає чи ні).

Плюси холодного способу виготовлення мила:

 • швидке приготування (до однієї години);
 • можливість створення візерунків на милі (свірлів);
 • мило гарніше виглядає: більш гладка матова поверхня, рівна структура;
 • мило легко перекладається в форму;
 • мило не проходить термічну обробку, при якій страждає ряд масел.

Плюси гарячого способу виготовлення мила:

 • милом можна користуватися на наступний день;
 • ефірні масла і пережир не з’їдаються лугом.

Плюси холодно-гарячого способу виготовлення мила:

 • відносно швидке приготування;
 • за милом не потрібно стежити і перемішувати (поки воно в духовці);
 • можливість створення візерунків на милі;
 • мило легко перекладається в форму;
 • користуватися можна через тиждень-два.

Мінуси холодного способу виготовлення мила:

 • термін дозрівання 4-6 тижнів;
 • невідомо які масла залишаться у верхньому прошарку.

Мінуси гарячого способу виготовлення мила:

 • тривале приготування, під час приготування мило потрібно періодично помішувати і перевіряти (не можна відлучатися з дому);
 • мило має не такий красивий матований вигляд, як при холодному способі;
 • складно зробити дійсно гарні свірли;
 • при термообробці частина масел в основному складі втрачає свої властивості;
 • щоб укласти мило в форму і зробити свірли, потрібно розріджувати мило.

Мінуси холодно-гарячого способу виготовлення мила:

 • невідомо які масла залишаться у верхньому прошарку
 • при термообробці частина масел втрачає свої властивості;
 • деякі ефірні масла випаровуються і втрачають свої властивості.

Натуральне мило в домашніх умовах холодним способом

Давайте розберемо рецепт виготовлення мила в домашніх умовах з нуля холодним способом.

зробити мило в домашніх умовах з обмилків

ЗНАДОБИТЬСЯ:

 • Обов’язково – формочки.
 • Прямокутна форма. Неважливо якою вона буде, головне, щоб вона витримувала високі температури. Найчастіше використовують дерев’яні розбірні форми на спеціальних болтах, а всередину кладуть папір для заморозки їжі (щоб потім було просто дістати готовий шматок мила). Професійні миловари використовують саморобні дерев’яні форми, або під замовлення.
 • Великий пластмасовий стакан для масел
 • Невеликий стаканчик для того, щоб відміряти певну кількість масла.
 • Пігменти різних кольорів, ефірні масла і т.д . (відповідно потрібні для фарбування мила і надання йому аромату).
 • Окрему склянку для лугу. Її дійсно беріть велику, тому що має сенс робити мило вагою від 1 кг і більше.

ВАЖЛИВО!

Техніка безпеки при готуванні мила з нуля обов’язкова! Слід захистити очі і органи дихання, тому що пари лугу можуть сильно нашкодити вашому здоров’ю. Працювати слід в щільно прилеглих окулярах, закритому одязі, в рукавичках. Приміщення повинно бути провітрюваним. Рекомендуємо готувати на кухні, діти і тварини при готуванні мила повинні знаходитися поза приміщенням.

Ще декілька обов’язкових умов, щоб самому зробити мило в домашніх умовах з нуля:

 • Пропорції дуже важливі. Якщо буде додано більше лугу або води, то в одному випадку мило буде взагалі небезпечним, а в іншому взагалі не вийде так, як гадалося. Мірна ложка теж буде не зайвою.
 • Будь ласка, використовуйте рукавички, окуляри і закрите взуття.

ЗНАДОБИТЬСЯ:

 • блендер
 • цифровий термометр
 • мірна ложка з нержавіючої сталі
 • велика ложка
 • термостійка лопатка
 • рушник махровий

Загальні кроки, які вам доведеться пройти в процесі приготування мила:

 1. Приготувати формочку.
 2. Змішати луг з водою (і ніяк не навпаки!).
 3. Відміряти тверді масла, змішати рідкі масла.
 4. Змішати тверді і рідкі масла.
 5. Змішати все це з лугом за допомогою блендера.
 6. Змішати кольори.
 7. Додати ароматизатори, довести до потрібного аромату, додати колір.
 8. Вилити вміст в формочку.

Детальна інструкція по приготуванню мила

Приготуйте формочку. Покладіть в неї папір для заморожування відбиваючою стороною вгору. Папір дозволить зробити краї рівними і виймати мило буде одне задоволення.

як зробити ручне мило в домашніх умовах

Відмінно. Саме час надіти рукавички і окуляри.

як самій зробити мило в домашніх умовах

Відміряйте воду і луг, та розподіліть по різних склянках. Використовуйте дистильовану воду, щоб запобігти попаданню домішок, які можут перешкоджати реакції з лугом.

зробити мило ручної роботи в домашніх умовах

Змішуйте луг і воду в добре провітрюваному приміщенні, або на вулиці (порада не для жителів міста =)). Луг додаємо в воду – сипте повільно і одночасно перемішуйте ложкою. Розчин потрібно нагріти приблизно до 90 градусів за Цельсієм.

Тепер відкладіть суміш в сторону, щоб вона трішечки охолола.

Зараз ця суміш дуже небезпечна – може спалити шкіру навіть до кісток. Тому, на цьому етапі, дуже важливою є безпека!

Суміш буде мутнуватою, але коли вона охолоне до 38-39 градусів за Цельсієм вона стане більш прозорою і це означає, що можна продовжуваті з нею працювати.

При цьому вимірюємо все за допомогою цифрового термометра.

як зробити красиве мило в домашніх умовах

В мить коли луг остигає, відміряйте тверді масла в спеціальну склянку, яку ви завчасно приготували. Масло можна розігріти як на водяній бані, так і в мікрохвільовій печі. Ось такий ОБСЯГ розтане приблизно через 5 хвилин в мікрохвільовій печі.

як зробити мило в домашніх умовах фото

Поки у нас буде плавитися тверде масло, можна відміряти рідкі масла і змішати їх в одній склянці.

Тепер змішуємо всі масла. Тут таке правило – додаємо холодне масло (рідке) в гаряче (тверде). Це потрібно для того, щоб вирівняти температуру масел без втрати їх властивостей.

Також, фішка полягає в тому, щоб температура масел і лугу були приблизно однаковими. Це дійсно важливо – потрібно для того, щоб реакція пішла в потрібному напрямку.

як зробити крем мило в домашніх умовах

Все =) Назад шляху немає. Ми ПОЧИНАЄМО виготовляти справжнісіньке мило!

як можна зробити мило в домашніх умовах

Захисні елементи одягу повинні бути на вас, пам’ятайте весь час про це. Тепер беремо луг і додаємо в масло, весь час помішуючи суміш. Будьте обережними, терплячими, і спокійними – процес потребує концентрації. Адже ви власними руками робите мило, яким будут користуватись багато людей – ви, ваші рідні, друзі. Тому робимо мило тільки з хорошим настроєм!

дивитися як зробити мило в домашніх умовах

Тепер почнемо використовувати блендер. Тут потрібно чергувати дії: включили блендер на 30 секунд на мінімальній потужності, переконайтеся, що пройшлися ним по всій масі, а потім вимкнули блендер и починаєте помішувати вручну. Головне в цьому процесі уникнути утворення міхурів.

Звичайно, ви можете використовувати віничок для збивання або ложку, але повірте, сил і часу це забере багато.

як зробити мило в домашніх умовах картинки

Через кілька хвилин після блендера суміш повинна стати в’язкою, але не тягучою. Тепер потрібно надати кольору нашому милу. Вилийте трішки суміші і додайте колір, після чого ретельно розмішайте віничком для збивання.

як зробити прозоре мило в домашніх умовах

Тепер в основну склянку додайте ароматизатор (одну столову ложку) и продовжуйте розмішувати до стану білого пудингу – це і є “слід”, який вказує на поцес завершення виготовлення мила.

Приготуйтесь діяти швидко! Деякі ароматизатори і ефірні масла прискорюють появу “сліду” і мило може дуже швидко застигнути.

Як взагалі виглядає цей “слід”? На ложці або блендері, за допомогою якого ви перемішуєте, суміш починає застигати. Ідеальний варіант, коли “слід” не дуже густий і не дуже в’язкий. На фото внизу показаний середній “слід”.

як зробити мило скраб в домашніх умовах

Тепер додайте кольоровий луг до основного, як показано на фото внизу.

як зробити туалетне мило в домашніх умовах

Тепер прийшов час зробити свірли, щоб мило було не просто однотонного кольору, а з візерунками.

як зробити мило в домашніх умовах поетапно

Залийте суміш в формочку. Можна виливати мило по спіралі, щоб візерунок вийшов цікавим. Хто знає, что в підсумку вийде – в цьому завжди залишається певна загадковість – завжди виходить щось нове. Але передбачуване =)

як зробити мило желе в домашніх умовах

Закрийте форму чимось дерев’яним и накрийте махровим рушником, як показано на фото. Це дозволить зробити кольори в милі світлішими и приємними на вигляд. Таке кольорове мило виготовлене в домашніх умовах буде тішити ваших близьких і рідних людей на протязі декількох місяців.

як зробити мило в домашніх умовах ютуб

Брудний посуд залиште на добу в недоступному для дітей місці. На ранок все застигне і буде дуже просто його відмити. Не думайте відразу ж мити посуд, тому що залишки є все ще небезпечними для здоров’я!

Тепер залиште мило на 24 години в теплому місці. Переконайтеся, що мило повністю охололо до кімнатної температури.

Розберіть форму і ви отримаєте щось на зразок цього:

як зробити саморобний мило в домашніх умовах

Тепер візьміть лезо и почніть акуратно нарізати мило. Спробуйте спочатку трішки натиснути на мило – якщо воно м’яке, вологе, то краще залишити його ще на добу, щоб воно повністю затверділо.

як зробити різнобарвне мило в домашніх умовах

Нарізайте прямокутними шматочками. Робити це можна за допомогою спеціального ножа (бувають ще і з хвилястими візерунками), так і звичайним ножем.

як зробити гліцеринове мило в домашніх умовах

Тепер відкладіть шматочки мила на полицю на 2-4 тижні до повного дозрівання. Термін дозрівання залежить від рецепту мила. Тут діє таке правило – чим довше, тим краще.

І ось мило дозріло! На фото внизу додані прикраси у вигляді маленьких висушених трояндочок, для додавання милу приємних ноток романтики і весни.

як зробити косметичне мило в домашніх умовах

Гарячий спосіб приготування мила на водяній бані

Отже, мильна маса доведена до “сліду”. Далі вам знадобиться друга ємність для водяної бані. Ставимо каструлю з мильною масою в каструлю з киплячою водою (рівень води повинен доходити до рівня мильної маси).

як зробити мило в домашніх умовах легко

Маленька хитрість: спочатку каструлю з милом можна накрити рушником (дуже зручні для цього маленькі махрові рушники з ікеї), а вже потім – кришкою. Так ви захистите мильну масу від конденсату, який буде накопичуватися на кришці, а заодно створите своєрідну “сауну” для мила, завдяки чому воно буде краще нагріватися.

як зробити декоративне мило в домашніх умовах

Поступово густа мильна маса почне розм’якшуватися і переходити в гель.

як зробити фігурне мило в домашніх умовах

По краях видно, як починається стадія гелю.

як зробити кавове мило в домашніх умовах

Мило може розшаруватися на пінисту масу і рідину, закипіти і піднятися “шапкою”, це нормально, головне – ретельно перемішувати його до однорідного стану. Після перемішування знову накрийте каструлю рушником і кришкою. Перемішувати масу потрібно приблизно раз в 20-30 хвилин, щоб позбутися скоринки, яка може утворитися зверху.

Якщо скоринка не утворюється, то можна помішувати мило не частіше, ніж раз на годину.

Поступово мило повністю перейде в гель, маса стане досить плинною та дуже пластичною.

як зробити універсальний миючий в домашніх умовах

Не забувайте періодично перевіряти мило, і при необхідності ретельно перемішувати, щоб не було грудок.

як зробити корисне мило в домашніх умовах

У якийсь момент мило досягне “воскової стадії” – шматочок маси, розім’ятий в пальцях, набуде воскової консистенції і не буде прилипати до рук. Це означає, що процес йде правильно, і мило поступово стає милом, а не сумішшю масел і лугу. Не забувайте підливати воду в “баню”, щоб каструля з милом була занурена в неї – мильна маса повинна весь час перебувати в стані гелю, а для цього потрібен постійний нагрів. Воскова стадія – ще не показник готовності мила, пам’ятайте про це.

як зробити ароматне мило в домашніх умовах

Поступово гель буде ставати щільнішим і густішим. Якщо у вас немає pH-метра або хоча б індикаторних смужок (вони брешуть, звичайно, але можна хоча б зрозуміти, скільки лугу в милі), ну, що ж робити – спробуйте мило кінчиком язика – воно не повинно щипати, повинен бути просто смак мила. Якщо не щипає – мило готове (імовірно). Але це дуже приблизний спосіб визначення готовності, і не найкорисніший для організму. При відсутності ph-метра або індикаторного паперу, краще потримати мило на “бані” довше, ніж зняти його раніше, недовареним.

При пробі індикаторної смужкою враховуйте, що вона дає похибку – менше, ніж язик, звичайно, але дає. Тобто, якщо смужка показує pH 8, він може бути на 1-2 більше (але не менше, якщо ваша смужка показує 7, а то і 6 – вона бреше, для нульового мила такий ph хімічно неможливий). Є і дуже точні індикаторні смужки, які використовуються в біохімії, мікробіології та генетиці, але вони настільки дорогі, що pH-метр обійдеться дешевше.

як зробити запашне мило в домашніх умовах

Заздалегідь підготуйте форму, масла для жирності, ефірні масла і бажані добавки – “гаряче” мило дуже швидко гусне і застигає без нагріву.

Влийте в масу масла для жирності і ретельно перемішайте, потім влийте ефірні масла і знову перемішайте. Також можна додати трави, косметичну глину, компоненти для скрабу. Все це можна робити на бані, щоб мило застигало повільніше.

як зробити оливкове мило в домашніх умовах

Викладіть мило в підготовлену форму і добре постукайте нею об тверду поверхню, щоб маса вляглася в формі і вирівнялася. Постукування також допомагає прибрати порожнечі всередині мила. Постукуючи форму, не нахиляйтеся над нею – якщо вилетить шматочок гарячої мильної маси, ви можете обпектися.

як зробити мило орхідея в домашніх умовах

Накрийте форму чистим рушником і залиште при кімнатній температурі. Через добу (а іноді вже через кілька годин) мило можна буде вийняти, порізати на шматки і користуватися. Але якщо залишити його полежати кілька днів, то таке доволі просте мило виготовлене в домашніх умовах стане ще кращим і м’якшим за властивостями.

як зробити дустовое мило в домашніх умовах

Маленькі хитрощі в приготуванні мила

Якщо ви хочете додати в мило відвар трав, то краще не робити на ньому лужний розчин, а вчинити так: візьміть воду, 50% від розрахункової кількості рідини, і зробіть розчин на ній. Він вийде дуже насиченим (наднасичений розчин). Решта рідини – ваш відвар. Доливайте його в мильну масу пізніше, коли вона перейде в гель і повариться години 2. Вливайте відвар поступово, раз в 2 години, невеликими порціями, і ретельно перемішуючи масу. Так луг не вступить в реакцію з оранікою у ​​відварі, і ви зможете зберегти їх властивості (наскільки це можливо) – вода випарується, а екстракт трав залишиться в милі.

При наднасиченому розчині лугу (коли для нього береться половина розрахункової кількості рідини), для нормального входження в гель потрібна більш висока температура, ніж для мила, розчин для якого зроблений на всій розрахованій воді. У мила на наднасиченому розчині швидше настає слід, і якщо змішувати луг з маслами при температурі 60-70 градусів, то воно спочатку швидко підніметься (буквально протягом 3-10 хвилин після настання сліду) і в гель перейде дуже швидко.

Розрахункову кількість рідини можна перевищити на 20-60% – це робиться, коли ви додаєте в мило відвари, пиво, вино і т.п. (у випадку з чистим спиртом його можна не влючати в цю кількість). Рідину потрібно вливати поступово, і масу дуже ретельно промішувати. Рідина, взята понад розрахункової кількості, не впливає на хід реакції, має значення тільки кількість лугу і масел. Тому відвар додасть милу додаткові властивості (вода випарується в процесі варіння, і в милі залишаться екстраговані з трав речовини), а також воно придбає легкий трав’яний запах. Але майте на увазі – мило, в яке влито більше рідини, буде сохнути довше, іноді – тижнів зо два, а то і три. Правда, воно того варте, хоча користуватися можна відразу, як тільки воно застигло, але при цьому мило буде дуже м’яким.

Ефірні масла найкраще розводити в пережирі або полісорбаті, і вливати в мило трохи підігрітими, щоб уповільнити процес загустіння.

Тверде мило зручно різати нагрітим ножем.

господарське мило в домашніх умовах

Як зробити господарське мило в домашніх умовах

Тверде господарське мило в домашніх умовах  готують на основі олій. Тому з метою економії використовують недорогі й доступні олії.

Це мило має приємний запах і хороші відбілюючі властивості.

ІНГРЕДІЄНТИ:

 • соняшникова олія – ​​0,8 кг;
 • олія кокосу – 0,1 кг;
 • касторка – 0,3 кг;
 • луг – 138 г;
 • вода – 330 мл.

Пережир становить 2% – 10 г касторки. З вищевказаної кількості інгредієнтів виходить близько 1 кг мила. Воно відмінно піниться і довго витрачається.

ПІДГОТОВКА:

Насамперед потрібно підготувати необхідний посуд і одягтися в захисний одяг. Робота із лугом досить небезпечна, тому техніка безпеки повинна бути на високому рівні.

ПРИГОТУВАННЯ:

 1. Розтопити тверду олію кокосу на водяній бані. Додати решту олії.
 2. Відміряти воду і луг. Акуратно висипати луг у воду, безперервно перемішуючи. Процідити.
 3. Лужний розчин потроху додати до олій. Увага: температура олій і розчину повинна бути однаковою. Масу потрібно постійно помішувати ложкою, а потім збити блендером.
 4. Коли на масі почнуть залишатися сліди, значить, пора перемістити її в каструлю і поставити на водяну баню. Цей процес триває 3-4 години.
 5. Через півгодини густа маса поступово починає перетворюватися в гель. Якщо на поверхні утворюється кірка, то її потрібно періодично помішувати до зникнення.
 6. Через 3 години мило можна перевірити за допомогою ph-смужок. Діапазон значень повинен становити від 8,5 до 10.

ОСТАННІ ШТРИХИ:

 1. Після перевірки, потрібно додати 10 г касторки в мильну масу і все перемішати. Масу розкласти в підготовлені форми, попередньо застелені плівкою, прикрити серветкою.
 2. Через 2-3 дні мило готове.
 3. Його слід нарізати на порційні шматочки і дати трохи підсохнути. Таким господарським милом можна мити посуд, прати і навіть мити голову. Зберігати його довго не можна – через три місяці мило зіпсується. Якщо ви рідко користуєтеся таким милом, краще робити маленькі порції. Властивостей своїх воно не втрачає, а запах стає малоприємним.

рідке мило в домашніх умовах

Як зробити рідке мило в домашніх умовах

Рідке мило досить економний продукт, більш гігієнічний, ніж брусковий, а за властивостями буде не гіршим, якщо ви зробите його своїми руками і додасте багато корисних інгредієнтів. До того ж, це цікавий творчий процес, в результаті якого ви отримаєте мило потрібного вам кольору, запаху і корисних властивостей. Рідке мило може бути приготовлене зі спеціальних, готових мильних основ, або з підручних засобів, наприклад, з дитячого мила.

Рідке мило своїми руками з твердого мила

В даному випадку підійде будь-яке брускове мило, наприклад, шматочок дитячого мила. Залежно від того, яке мило ви оберете, з якими властивостями, таке мило у вас вийде в рідкому вигляді. Якщо ви берете антибактеріальну основу, то у вас вийде хороше очисне мило, якщо взяти зволожуюче мило, то вашим рідким милом можна буде вмиватися. Також важливо пам’ятати, що у будь-якого мила є запах і колір, тому вибирайте брусочки в яких найменше ароматизаторів і барвників, тоді ви зможете перефарбувати і ароматизувати рідке мило на свій смак.

Основний рецепт рідкого мила

На основі цього рецепту можна зробити будь-яке рідке мило, доповнюючи його іншими компонентами і наділяючи його потрібними властивостями.

ІНГРЕДІЄНТИ:

 • брусок дитячого мила (або будь-якого іншого) приблизно 100 гр. ваги;
 • близько 2 літрів води (можна використовувати відвар трав);
 • 1 столова ложка гліцерину;
 • ароматизатори та барвники за бажанням;
 • компоненти для догляду (базові олії, вітаміни та інше).

ПРИГОТУВАННЯ:

 1. Якщо ви хочете зробити мило з трав’яним відваром, то заваріть вподобану вам травичку за рекомендаціями, які часто написані на упаковці, потім добре процідіть.
 2. Брусочок мила потрібно натерти на самій дрібній тертці.
 3. У каструлі розігрійте відвар і потроху додавайте мильну стружку, добре розмішуйте, щоб мило ставало однорідним. Коли мильна стружка розчинитися, вимикайте вогонь і залиште мило остигати. Приберіть зайву піну. До остиглої маси додаємо гліцерин та інші компоненти для догляду за шкірою. Також можете додати барвники та ароматизатори. Через декілька годин мильна маса стане густішою.
 4. Рідке мило готове, перелийте його по пляшках і насолоджуйтеся результатом.

Як приготувати рідке мило з обмилків

Економ варіант. Схема приготування приблизно така ж. Якщо обмилки великі, то їх потрібно натерти на тертці, якщо дрібні, то можна поламати. Бажано дотримуватися пропорцій води і мильної стружки. Далі все точно так само як і в попередньому рецепті.

Лінивий рецепт приготування рідкого мила з твердого мила

Щоб не варити і не витрачати час ви можете скористатися ледачим рецептом рідкого мила.

ІНГРЕДІЄНТИ:

 • половина бруска мила (або будь-якого іншого) приблизно 50 гр. ваги;
 • близько 1 літри води (можна використовувати відвар трав);
 • 1 столова ложка гліцерину;
 • ароматизатори та барвники за бажанням;
 • компоненти для догляду за шкірою (базові олії, вітаміни та інше).

ПРИГОТУВАННЯ:

 1. Якщо ви хочете зробити мило з трав’яним відваром, то заваріть вподобану вам травичку за рекомендаціями, які часто написані на упаковці, потім добре процідіть.
 2. Половину брусочка мила потрібно натерти на самій дрібній тертці.
 3. У воду/відвар додайте мильну стружку, гарненько розмішайте. Залиште на добу. Мило має повністю розчинитися і стати густою однорідною масою.
 4. Додайте в рідке мило гліцерин, компоненти для догляду за шкірою, барвники та ароматизатори.
 5. Розлийте ваше мило по банках і користуйтеся з задоволенням.

У рідке мило можна додавати різні корисні інгредієнти.

Рідке мило також можна приготувати з готової мильної основи, яка продається в спеціалізованих магазинах.

дігтярне мило в домашніх умовах

Як зробити дігтярне мило в домашніх умовах

Дігтярне мило в домашніх умовах можна зварити трьома різними способами – з дитячого, з основи і з нуля.

Як зробити дігтярне мило з основи

Якщо ви – початківець миловар, то вам підійде саме цей рецепт.

 1. На 100 г основи – 1-2 ч.л. дьогтю.
 2. Основу порізати кубиками, розтопити на водяній бані або в мікрохвильовій печі, додати 0,5 ч.л. косметичної олії, дьоготь.
 3. Вилити в форму, краще – одноразову, скажімо, стаканчик з-під йогурту або в ту форму, яку ви потім зможете не використовувати хоча б якийсь час.
 4. Зверніть увагу, що дьоготь треба додавати в найостаннішу чергу, коли основа вже не така гаряча.
 5. Після застигання можна використовувати.

Як зробити дігтярне мило з дитячого

З дитячого варити складніше, ніж з основи, зате дитяче мило можна вільно купити в найближчому магазині. Тільки зверніть увагу на те, що мило має бути нашого виробництва, і в його складі має бути написано або НСЖК або пальмат натрію, кокоат натрію і т.д. Саме це мило – натуральне.

 1. Натерти 100г дитячого мила на дрібній тертці.
 2. Залити 100 г води і розтопити на водяній бані до однорідної консистенції.
 3. Додати базову олію 1-2 ст.л., після чого трохи остудити, додати 1-1,5 ст.л. дьогтю, розлити по формах.
 4. Застигає мило довше, ніж з основи, до 2-3 днів, швидкість застигання залежить від кількості рідини і початкової твердості мила.

Рекомендаціі за вибором форми ті ж, що і для мила з основи.

Як зробити дігтярне мило з нуля

Найскладніший у виконанні варіант. Якщо ви не знайомі з виготовленням мила з нуля, не раджу відразу братися за нього. Якщо ви вже варили натуральне мило, особливих труднощів для вас не буде.

Наш базовий рецепт дігтярного мила для обличчя і тіла:

 1. Пальмова олія- 30%, кокосова олія – 10%, олія виноградних кісточок – 10%.
 2. Води – 38% для гарячого, 35% – для холодного.
 3. Луг по калькулятору.
 4. Пережир по калькулятору – 2%, плюс 5-6% в слід (при холодному способі) або перед розкладкою в форму (в гарячому).
 5. У пережир – олія жожоба або виноградних кісточок, в залежності від віку і типу шкіри того, для кого це мило призначене.
 6. Дьоготь додаємо 5-10%, в залежності від того, лікувальне або профілактичне мило хочемо зробити.
 7. У гарячому – дьоготь додаємо разом з пережиром перед розкладкою в форму, коли маса вже трохи охолола.

Все-таки краще дігтярне мило виходить холодним способом. І бажано до гелю це мило не доводити, якщо за вікном холодно – можна виставити його на балкон.

Як зробити дігтярне мило для волосся

 1. кокосова олія – 50%,
 2. олія льону -15%,
 3. реп’яхова та соняшникова олія – 15%,
 4. касторка – 5%.
 5. води – 38% для гарячого, 35% для холодного.
 6. пережир по калькулятору – 0%, у слід або перед розкладкою в форми – 3% жожоба.
 7. Дьоготь разом з пережиром 5-10%.
 8. Лимонну кислоту не додаємо.
 9. Можна додати ефірні олії для догляду за волоссям, але запаху ви не відчуєте – розмарин, кедр, сосна та інші.

Насправді рецептів дігтярного мила набагато більше, а найскладніше у його приготуванні – це запах. Першу добу він особливо сильний, а потім стає все слабшим і слабшим. Тому подбайте про цей момент заздалегідь, щоб у вас була можливість виставити мило на балкон, і добре провітрити приміщення. А ще, це хороший привід сходити в кіно або в гості всією сім’єю. )))

дитяче мило в домашніх умовах

Як зробити дитяче мило в домашніх умовах

Нам, батькам, добре відомо, що освоювати нове дитині цікавіше, тим більше якщо це нове проходить в ігровій формі. Якщо ви «зварите» разом з дитиною його власне мило, та ще з іграшкою всередині, вмиватися буде не тільки корисно, а й весело. Зробити мило в домашніх умовах зовсім нескладно, а для дитини це одне задоволення.

Миловарінням рекомендують займатися з дітьми від трьох років. Старші діти під керівництвом дорослих можуть приготувати для молодшого мильце-сюрприз. Нехай малюк сам вибере іграшку для мила, яке зробить своїми руками. Іграшки можна взяти з шоколадних сюрпризів. Головне, щоб вони були не гострими.

Для виготовлення мила ручної роботи вам знадобиться прозора мильна основа. Її можна придбати в магазинах для миловарів. Краще англійську (не сушить шкіру). Основа – це практично готове мило, з рослинними оліями і гліцерином, в яке залишилося додати корисні для шкіри інгредієнти. Як формочки можна використовувати силіконові формочки для випічки (їх не треба змащувати, і готове мильце легко дістати), спеціальні пластикові формочки для мила або будь-які контейнери потрібно змастити всередині олією!. Для дитячих ручок краще взяти невелику за розміром формочку.

У мильну основу додають косметичні олійки. Для дітей підходять олії жожоба, календули, виноградних кісточок, кокосова. Потрібно врахувати, що від олії основа мутніє. Якщо ви хочете зробити мильце, прозоре з усіх боків, використовуйте водорозчинні масла. Вони хороші також тим, що не знижують піноутворення.

У домашньому милі для дітей ми не будемо використовувати ефірних олій, ароматизаторів, барвників. Сама мильна основа не має запаху. Для додання легкого аромату та кольору краще використовувати мелені трави (наприклад, ромашку, календулу), деякі спеції (корицю, куркуму), глину.

ІНГРЕДІЄНТИ:

 • Мильна основа Crystal SLS -free (прозора) 70-100 гр
 • Формочка (ми взяли стаканчик з під йогурту).
 • Пластикова або скляна мисочка для плавлення основи
 • Ложечка для розмішування (пластикова або дерев’яна паличка)
 • Іграшка
 • Олія жожоба 1/3 ч.л. (ми взяли водорозчинну).
 • Ромашка або календула (мелена) – щіпка
 • Зірчастий аніс 1-2 шт. (Змолоти)
 • Покласти іграшку на дно формочки (обличчям вниз). Форму змастіть попередньо олією (тою, яку додамо в мильце)

ПРИГОТУВАННЯ:

 1. Розплавте в мікрохвильовій печі половину приготованої кількості мильної основи (в два-три прийоми, перемішуючи ложечкою). Не допускайте закипання. Прибрати бульбашки можна за допомогою спирту (так роблять миловари) ми не будемо, адже ми працюємо з дітьми.
 2. Залийте розплавлену мильну основу в формочку з іграшкою. Тепер основа повинна трохи застигнути, тоді іграшка не спливе.
 3. Додаємо травички зверху на основу: зірчастий аніс і ромашку. Малюнок за бажанням.
 4. Розплавляємо решту основи. Додаємо косметичну олію. Розмішуємо. Заливаємо акуратно в форму.
 5. Даємо милу остигнути – 30-40 хвилин. Витягуємо з формочки.
 6. Не хвилюйтесь, якщо мило вийшло трохи нерівної форми. Ми його обрізаємо за бажаним по контуру.

Наше домашнє мило має остаточно підсохнути протягом одного дня. Потім ним можна користуватися. Зроблене мило в домашніх умовах разом зісвоїми дітьми буде постійно нагадувати про щасливі години проведені всією сім’єю за цікавим процесом.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь