Клюєв та інші „колишні” саботують нову Україну

Проросійським акціям протесту на Сході України, що сталися в минулі вихідні, передували численні недавні візити колишніх найвищих чиновників адміністрації Януковича в кілька українських міст поблизу російського кордону.

Про це інформує The Daily Beast, посилаючись на “колишніх ділових партнерів людей, які у свій час були радниками уряду”. “Під час протестів сотні агітаторів захопили урядові будівлі в трьох містах”, – нагадує журналіст Джеймі Деттмер.

“Джерела стверджують: люди з найближчого оточення Януковича, найпомітніший з яких – екс-голова президентської адміністрації Андрій Клюєв, що також обіймав пост секретаря Ради національної безпеки України, провели бесіди з лідерами локальних організацій етнічних росіян і запропонували звільненим заводським робітникам гроші, якщо ті приєднаються до проросійських протестів і стануть чергувати на блокпостах, організованих, щоб ускладнити пересування української армії та підготовку до потенційного вторгнення російських військових”, – йдеться в статті.

На думку автора, акції в Донецьку, Луганську та Харкові видаються добре скоординованими, групи активістів чітко планували свої дії.

“Київські політики стверджують, що Москва впроваджує російських провокаторів з ФСБ, щоб підбурювати заворушення. Це звинувачення висунув і держсекретар США Керрі”, – пише видання. Кремль це заперечує, місцеві проросійські активісти заявляють, що є українськими громадянами.

Видання повертається до братів Клюєвих: Андрій і Сергій – “ключові партнери Януковича”, входили до кола 50 найбагатших українців. Нова влада України видали ордери на їхній арешт за звинуваченнями в корупції.

“У останній тиждень березня Андрія Клюєва бачили спочатку в гостях у його матері, що живе в Донецьку, а потім у маленькому місті Артемівську неподалік, де він разом з Олександром Януковичем, сином екс-президента, володіє заводом”, – пише видання, пояснюючи, що Олександр Янукович зараз теж переховується.

“Він сказав робітникам, що їм заплатять, якщо вони допоможуть з агітацією”, – сказав в інтерв’ю виданню якийсь донецький бізнесмен, що раніше працював з Клюєвим. Цей бізнесмен побажав залишитися анонімним. Він стверджує, що Клюєв поїхав у середині минулого тижня.

Зі свого боку, нове керівництво України намагається протидіяти “агітації етнічних росіян”, обіцяючи децентралізацію. Але Схід все ще ображений на те, що Рада скасувала закон про статус російської мови (щоправда, на скасування накладено вето).

Проукраїнські активісти зі Сходу критикують Київ за нездатність простягнути руку Східній України і щось протиставити кремлівській пропаганді. Вони стривожені тим, що проросійські заворушення стають дедалі запеклішими, а в події все більше втручається організована злочинність, що має зв’язки з великим бізнесом.

“Три регіони, які найбільше відомі якнайтіснішими відносинами між гангстерами, олігархами і політиками, – Крим, Донецьк та Одеса – все сильніше чинять опір поваленню Януковича”, – пише видання.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь