Керрі каже, що США не лякають Росію, але за Крим доведеться відповідати

Захід готовий поважати інтереси Росії в Україні, але якщо РФ спробує анексувати Крим, то отримає жорсткі санкції.

Про це заявив на прес-конференції держсекретар США Джон Керрі після зустрічі з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим.

Він розповів, що США і Захід вважають референдум в Криму абсолютно незаконним і таким, що суперечить українській Конституції.

Але Керрі розповів, що “пан Путін не готовий приймати рішень по Україні до референдуму в Криму”.

“Питання розширення повноважень Криму постійно піднімається в наших обговореннях. Але воно має вирішуватися українським урядом”, – заявив держсекретар.

Він нагадав, що парламент Великобританії своїми голосами сам підтвердив рішення Шотландії вийти зі складу королівства.

За словами Керрі, такого ж шляху вимагає цивілізований світ і для Криму, тим більше, що Яценюк у Вашингтоні заявив, що Київ готовий розширити автономію Криму.

Керрі розповів, що США стурбовані розміщенням російських військ у Криму і на кордоні з Україною, а також “діями молодих людей, що перетинають кордон”.

Він заявив, що світ визнає обгрунтованість інтересів Россі в Україні, але “Росія зобов’язана дотримуватися багатостороннього порядку обговорення всіх питань, який був введений після Другої світової війни”.

Керрі, коментуючи слова Лаврова про те, що Росія не планує вторгатися в східну Україну, висловив сподівання, що за публічними заявами послідують і реальні дії РФ.

“Ми вважаємо, що ратифікація рішення про включення Криму до складу Росії буде, фактично, анексією”, – сказав Керрі.

“Дуже важливо зрозуміти Путіну, що ми готові поважати його інтереси… Але якщо Росія буде продовжувати підтримувати агресивне вирішення конфлікту, то підуть досить жорсткі санкції”, – додав він.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь