Іграшка Handgum: як зробити лизуна в домашніх умовах!

Handgum або просто лизун – це знайома багатьом іграшка. Сьогодні ми розповімо, як зробити лизуна в домашніх умовах з безпечних для вашого малюка речовин. Субстанція даної іграшки желеподібної форми, але не тане в руках. Хендгам має здатність прилипати до будь-якої поверхні. Серед цих іграшок є рідкі лизуни – вони схожі на рідину, їх можна переливати в руках, вони розтікаються по горизонтальній поверхні, але при цьому поверхня не забруднюється.

як зробити лизуна в домашніх умовах

Ця іграшка, як і все в цьому світі, вимагає уваги і догляду. Доглядати за ним можна граючись, але і це робити з ним теж слід правильно. До гри приступати потрібно з чистими руками, в іншому випадку його зовнішній і внутрішній вигляд перестане радувати око. Вся справа в тому, що він дуже легко приклеює до себе ворсинки і бруд, і надійно утримує те, що вдалося схопити. Тому, щоб уникнути забруднень – грати з ним треба чистими руками і не притуляти до поверхонь з ворсу або забруднених.

Догляд за лизуном являє собою зберігання його в чистій баночці з кришкою, в прохолодному місці. Підвищена температура згубно впливає на його еластичність, простіше сказати він пересихає, втрачає гнучкість і починає кришитися. Іграшку можна купати в теплій воді. Якщо на дно баночки, в якій він зберігається підлити трохи води на ніч, то іграшка підросте.

Зробити Лизуна в домашніх умовах можна кількома способами:

[toc]

як зробити швидко Лизуна

Як зробити Лизуна з води і клею

Для цього рецепту необхідно запастися клеєм ПВА, флакончиком тетраборату натрію (його можна купити в аптеці), барвником, ємністю і паличкою для змішування.

 1. В підготовлену ємність вилити клей ПВА 0,1 л;
 2. Після цього додати фарби: зеленку або харчові барвники;
 3. Потім додати 80 мл води з температурою 23-25 градусів по Цельсію;
 4. Заключним етапом є додавання чотирьохвідсоткового розчину тетраборату натрію. Якщо ви використовуєте порошкоподібний компонент, то потрібно розчинити у воді 1 столову ложку.

При додаванні кожного компоненту суміш добре перемішується до однорідності. Під час приготування не варто допускати потрапляння всередину іграшки нерозмішаних грудочок, це порушить її однорідність.

Для збереження початкових властивостей лизуна, його потрібно зберігати в прохолодному місці.

картинки як зробити Лизуна

Виготовлення лизуна з тетраборату натрію і полівінілового спирту

 1. Порошкоподібний полівініловий спирт розвести згідно інструкції. Ємність із спиртовою сумішшю помістити на слабенький вогонь, безперервно помішуючи. Потім зняти з вогню і почекати поки вміст охолоне.
 2. Порошок тетраборату натрію розвести в теплій воді (1-2 ст ложки на 250 мл води) до повного розчинення кристалів.
 3. Візьміть 3 частини полівінілової суміші і 1 частину тетраборату, для аромату можна додати ефірну олію, а для кольору – харчовий барвник! Іграшка готова.
 4. Змішування краще проводити в чистому поліетиленовому пакеті до повної однорідності.

як зробити Лизуна з клею і шампуню

Лизун з клею ПВА і картопляного крохмалю

 1. 80 мл крохмального розчину (2 частини харчового крохмалю розвести в 1 частині води)
 2. 60 мл клею ПВА
 3. фарба (за бажанням додати ефірну олію для запаху і блискітки)
 4. ретельно перемішати і іграшка готова

Лизуна за даним рецептом краще готувати в поліетиленовому пакеті, і щоб уникнути пересихання зберігати в закритому посуді.

як зробити Лизуна з клею титан

Як зробити лизуна без тетраборату натрію з картопляного крохмалю і води

Найбільш простий і екологічно чистий рецепт виготовлення іграшки, для цього буде потрібно:

 • картопляний крохмаль (1 ст. ложка без верху),
 • вода (20 мл),
 • фарба,
 • ємність і паличка для змішування.

Процес включає в себе наступні етапи:

 1. Крохмаль розвести в теплій воді, в пропорції 1:1
 2. Додати барвник, блискітки і ефірну олію.
 3. Отриману рідку суміш помістити в мікрохвильову піч на 30 секунд, після чого зі звареної маси скачати кульку і хендгам готовий.

Невелике зауваження до цього рецепту: використання холодної води ускладнює змішування компонентів, а надмірний вміст крохмалю в суміші шкодить її еластичності.

як зробити Лизуна слиз

Як зробити Лизуна з пластиліну

 1. Желатин розчинити у воді і залишити приблизно на одну годину;
 2. Желатиновий розчин поставити на вогонь і довести до кипіння;
 3. 50 мл води поставити на вогонь і після закипання розтопити пластилін потрібного кольору, підкидаючи його в воду маленькими шматочками не припиняючи помішувати;
 4. В розтоплений пластилін влити желатин і ретельно перемішати;
 5. Коли суміш охолоне, іграшка буде готова, але звичної для лизуна еластичності у даній суміші не буде.

як зробити Лизуна з борошна і мила

Лизун з клею ПВА і харчової соди

 1. Змішати воду і клей (по 50 мл) і довести до однорідної маси;
 2. Додати барвник і знову домогтися однорідності;
 3. В окремому посуді розвести 20 грам соди в 50 мл води;
 4. В приготовлену клейову масу тонкою цівкою влити содовий розчин, постійно перемішуючи суміш.

Для виготовлення лизуна бажано використовувати свіжий клей ПВА (див. дату на тюбику).

УВАГА! ВАЖЛИВО!

Такий хендгам залишає після себе жирний слід, і видалити його не так вже й легко, тому потрібно пояснити дитині: до яких поверхней можна його приклеювати, а до яких не можна. При грі з лизуном, виготовленим за таким рецептом, слід уважно стежити за тим, щоб дитина не брала руки в рот і після гри обов’язково ретельно їх мила.

як правильно зробити Лизуна

Як зробити лизун з шампуню

Для цього рецепту необхідно придбати в магазині будматеріалів клей «титан», оскільки саме його полімерний склад володіє необхідною еластичністю, яка додасть лизуну м’якості, пластичності, дозволить розтікатися і прилипати до поверхонь.

 1. 3 частини клею марки «титан»
 2. 1 частина шампуню (від кольору шампуню залежить колір майбутньої іграшки)
 3. складові добре перемішуються до однорідності в пакеті і іграшка готова.

Створюючи handgum по цьому рецепту, можна з легкістю регулювати його основні показники. Збільшення дози шампуню надає йому більше еластичності, а клею – щільності і пружності.

З шампунем теж можна експериментувати: прозорий шампунь дозволить створити прозору іграшку, а кольоровий – кольорову, до білого краще додати барвник бажаного кольору.

інструкція як зробити Лизуна в домашніх умовах

Як зробити лизуна з борошна

Таку іграшку можна давати дітям до 3 років для розвитку моторики, але для цього використовувати необхідно натуральні барвники.

 1. 300 грам борошна просіяного через сито
 2. Влити в борошно холодну воду
 3. Влити в суміш гарячу воду
 4. Все ретельно перемішати, не допускаючи наявності грудочок
 5. Додати необхідний барвник
 6. Поставити ємність із заготовкою в холодильник на 3-4 години і іграшка готова.

як зробити Лизуна без клею з борошна

Як зробити Лизуна з паперу

Фантазія батьків не знає меж, коли мова заходить про дитину і його інтереси. Виготовлення Лизуна з паперу є безглуздою ідеєю, адже лизун повинен бути еластичним створенням, а папір цього забезпечити не може. Але якщо відкинути геть усі рамки, то творити можна з чого завгодно, навіть з паперу.

Для цього аркуш формату А4 розірвати на 3-4 частини вздовж. Потім з кожної частини скласти смужки, теж уздовж. Далі смужки з’єднати одна з одною (можна використовувати клей). Тепер складаємо смужки переплітаючи між собою. Отриману композицію згорнути в коло і всі кінці з’єднати клеєм або степлером.

Ще один спосіб: просто більш м’який аркуш паперу зім’яти і надати йому форму кульки.

Іграшка не буде еластичною і буде мало схожою на очікуваний результат, вона не буде клеїтися до поверхні, розтягуватися і стискатися, але процес її виготовлення принесе масу задоволення дитині.

Лизун це не нікчемна річ, він в першу чергу сприяє розвитку дрібної моторики у дитини. Також ця субстанція не дозволяє маляті дратуватися і засмучуватися. Малюки зазвичай виявляють не малий інтерес до здібностей лизуна, їх заворожує його здатність розтягуватися і стискатися, приклеюватися і відклеюватися. А скільки позитивних емоцій отримуєш, коли стискаєш цю субстанцію в кулачку і спостерігаєш, як вона вискакує між пальчиків, утворюючи дивні кульки, не втрачаючи при цьому своєї цілісності. А якщо така іграшка виготовлена ​​власноруч, то це ще й додає позитивних спогадів. Окрім цього будь-яке заняття хенд-мейдом з батьками допомагає дитині розвивати фантазію і любов до всього прекрасного, а також цінувати працю.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь