Геращенко розповіла про хамство і брудні прийоми делегації РФ на сесії і в кулуарах ПАРЄ

Делегація Росії на сесії ПАРЄ відзначилася хамською поведінкою у сесійній залі і за його межами.

Про це в інтерв’ю Цензор.НЕТ розповіла делегат України в ПАРЄ Ірина Геращенко.

Вона зазначила, що спілкування з російською делегацією ніколи не було легким – ні офіційне, ні неофіційне. Росіяни завжди поділяли українську делегацію на «рідних» комуністів і регіоналів і на «помаранчевих».

«У свою чергу, і ми не приховували, що багато чого не схвалюємо в путінській політиці, але цей обмін думками і шпильками завжди проходив у рамках пристойного. Однак остання зустріч у ПАРЄ з росіянами залишила гнітюче враження: це було зіткнення двох різних світів. Для мене і моїх колег з української делегації це була перша зустріч з російськими політиками з моменту анексії Криму. Ми не віталися, бо подати руку людям, які проголосували в єдиному і бездумному пориві за війну проти нашої Батьківщини, – було неможливо. Більше того, я впевнена, що ці люди повинні відчувати презирство навколишнього світу, кожну хвилину усвідомлюючи, що в порядному цивілізованому суспільстві їм немає місця», – заявила Геращенко.

Вона впевнена, що ключова проблема, спровокована режимом Путіна, – це не анексія Криму: «Україна на деякий час втратила Крим, а ось Росія назавжди втратила Україну. Вони нам більше ніякі не брати і не друзі, бо брат на брата не піднімає руку, а тим більше автомат Калашникова. Мова йде про те, що між двома народами виритий величезний рів, закопувати який доведеться кільком поколінням».

За словами Геращенко, одним із найбільш одіозних персонажів цієї делегації є депутат Держдуми Слуцький, проти якого вже введені візові санкції Європейського Союзу. Однак, згідно з дипломатичними правилами, член міжнародної делегації має право бути присутнім на її засіданнях.

«Пан Слуцький – дуже гучний персонаж – всіляко підкреслював, що ніяка Європа ніякій Росії і, зокрема, Слуцькому, – не указ. Решта вели себе менш голосно, але не менш цинічно. Я взагалі вважаю, що деградація країни починається з деградації політиків. Тому що розповідати анекдоти про Україну, відгукуватися про нашу країну в якихось непристойних виразах, реготати при вигляді української делегації і нескінченно обговорювати якісь небилиці про «бендерівців» поза ефіром – це яскраво відображає той постійний афект і стан, в якому сьогодні перебувають російські політики. Але те, що вони плели під час сесії самої Асамблеї та коли цілком серйозно розповідали про те, що до влади в Україні прийшов неофашистські уряд, що тут на дверях кабінетів висять плакати «Вхід тільки для фашистів», що в Україні заборонена російська мова й утискаються всі, хто з’являється на вулиці без свастики на грудях, – це, звичайно, за гранню», – наголосила вона.

І все ж, додала Геращенко, для всього світу є грань, заступати за яку неприпустимо. Одна з них – антисемітизм.

«І коли я навела приклад того, що антисемітизм стає частиною офіційної інформаційної політики Кремля, що на російських телеканалах вийшли фільми про кандидатів у президенти Петра Порошенка і Юлії Тимошенко, в яких шукають єврейське коріння цих політиків, і зал був шокований цією інформацією – ось тут росіяни попросту роздратувалися. Керівник російської делегації пан Пушков – увесь такий вилизаний і випещений – покрився раптом червоними плямами, прямо під час засідання став тикати в мене пальцем і вимагати закрити мені рот», – розповіла депутат.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь