“Газпром” не відкидає можливості підняття цін на газ для України до $500

Квітнева ціна на газ для України може скласти від $ 360 до $ 500 за 1 тис. куб. м, залежно від підсумків переговорів з Києвом.

Такі ціни прогнозує головаи Російського газового товариства, депутат Держдуми Павло Завальний, пишуть “Известия”.

Після скасування знижки, викликаної несвоєчасними розрахунками і зростанням боргового навантаження України за спожитий російський газ ціна з квітня 2014 зросте до $ 360-370 за 1 тис. куб. м. Однак у разі радикального сценарію – переділу російської власності на території країни, а також нових загроз з боку націонал- радикалів – ціна може підскочити і до $ 450-500 за 1 тис. куб. м газу.

Такий перегляд можливо буде зробити , скасувавши дії Харківських угод 2010 року, згідно з якими Росія має право надавати знижку на газ для України до $ 100 за 1 тис. куб. м за право перебування російського флоту на території Криму.

“Сума боргу «Нафтогазу» перед «Газпромом» становить близько $ 1,8 млрд, за останній тиждень березня принципово вона не змінилася. У нашій позиції немає змін про взаємодію з «Нафтогазом»: ми як і раніше чекаємо оплати за поставки газу. Нову ціну на газ для України розрахують виходячи з сукупної вартості кошика нафтопродуктів за I квартал – з січня по березень, за формулою, прописаною в контракті”, – розповів офіційний представник «Газпрому» Сергій Купріянов.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь