G7 не може прийняти Росію, оскільки це клуб однодумців

Скасування саміту “вісімки” в Сочі та перехід у формат “сімки” був суто політичним жестом, тому що цей клуб створювали країни, які поділяли однакові цінності.

Про це заявив голова Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу у вівторок в телеінтерв’ю агентству Bloomberg, передає “Інтерфакс-Україна”.

“У нинішній ситуації Захід, який виступає за діалог з усіма у світі й, зокрема, залишає відкритими канали спілкування з Росією, не бачить сенсу обговорювати з нею такі питання на форумі G8”, – сказав він.

“Навіть сам по собі факт, що ми зараз обговорюємо можливість вторгнення великої країни, як Росія, в іншу країну, яка є повноправним членом міжнародного співтовариства, членом ООН, свідчить, наскільки абсурдною є ситуація”, – сказав голова виконавчої колегії ЄС.

“Ми думали, що в XXI столітті не буде місця такій поведінці, вона нагадує нам про часи, в які ми не хочемо повертатися”, – наголосив він.

“Ми не говорили про виключення Росії з “вісімки”. Це просто інший форум. Є ще “двадцятка” – переважно економічний форум, в якому беруть участь і демократичні, і недемократичні країни”, – зазначив він.

“Вісімка” могла мати сенс, тому що її ідеєю було зібрати країни-однодумниці, але тепер ми не можемо говорити про країни-однодумниці, коли одна країна анексує частину іншої”, – сказав голова Єврокомісії.

Він нагадав, що члени “сімки” вирішили провести свій саміт у Брюсселі в ті самі дні, коли мав відбутися саміт “вісімки” в Сочі.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь