Фірташ не встиг віддати свої хімзаводи росіянам

Американський суд хоче накласти арешт на все майно Фірташа, а це означає, що Фірташ не зможе швидко “перепродати” своє майно кредиторам з Росії.

Обвинувачення, пред’явлене Дмитру Фірташу Великим журі передбачає накладення арешту на все майно Дмитра Фірташа. Це означає, що схема, по якій Фірташ, скуповував всі хімзаводи України, переважно за кредитні гроші Газпромбанку провалилася. Справа в тому, що раніше вважалося, що Фірташ не є самостійним гравцем і скуповує заводи по виробництву азотних добрив (Черкаський Азот, Северодонецький Азот, горлівський Стирол та Рівнеазот) в інтересах росіян, які хотіли повністю замкнути ланцюжок по виробництву азотних добрив Росії та України. До фінального акорду росіянам не вистачало лише приватизації Одеського Припортового заводу, чи точніше, його перевалочної частини, яка б дала можливість контролювати не лише аміакопровод Тольятті-Одеса, але й весь експорт азотних добрив і стати одним із ключових гравців по виробництву цього типу добрив у світі. В разі об’єднання саме під егідою Газпрому російських та українських азотних заводів – саме Газпром став би тим гравцем, який міг би обвалювати чи навпаки піднімати ціни на цей тип добрив по всьому світу.

Також, не слід забувати, що тотальний контроль над виробництвом азотних добрив, дозволяв би росіянам диктувати свої умови українським аграріям і в перспективі повністю підім’яти під себе аграрний бізнес України. Це повинно було б стати однією з передумов для створення так званого зернового ОПЕК, в який мали б увійти РФ, Україна та Казахстан. До останнього часу Росія лише говорила про зерновий ОПЕК, але не поспішала нічого робити, так як на долю України припадало б 60% виробництва зернових, а значить саме Україна мала б в цій організації грати першу скрипку. На це Путін безумовно не міг іти, а тому, розроблявся ряд схем по мінімізації юридичної ролі України в цій майбутній організації (напевне конспірологи не дуже помилялися, коли вважали, що бажання завоювати південний-схід України було продиктоване крім всього іншого саме й бажанням побудувати зерновий ОПЕК).

Повертаючись до азотних заводів Фірташа, слід зазначити, що їх, після рішення американського суду, ніхто нікому не зможе перепродати чи забрати за борги. Правда, нинішня ціна на газ робить їх практично нерентабельними. Більше того, останні місяці вони частково простоювали. Що буде з ними зараз – сказати важко, так як поки незрозуміло, як довго майно Фірташа буде знаходитися в напівпідвішеному стані.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь