Естонія виступає за збільшення присутності НАТО в Балтійському регіоні

Президент Естонії Тоомас Гендрік Ільвес і віце-президент США Джо Байден обговорили у Варшаві гарантії колективної безпеки в Європі.

“Очевидною є необхідність знайти надійні та стійкі рішення для значного збільшення присутності США і НАТО в Балтійському регіоні”, – цитує канцелярія естонського президента слова Ільвеса, передає РИА Новости.

Глава Естонії відзначив як приклад солідарності та підвищення колективної безпеки недавнє рішення НАТО відправити шість винищувачів ВПС США F-15C, а також два літаки-заправники KC-135 для посилення складу місії по захисту повітряного простору над країнами Балтії. Таким чином, зараз охорону балтійського неба несуть вже 10 винищувачів ВПС США F-15C.

Віце-президент США заявив про готовність своєї країни до подальшого збільшення військової присутності в країнах Балтії і запевнив, що США твердо стоять за всіма союзниками по НАТО.

“Стаття 5 статуту НАТО (про колективну оборону альянсу) недоторканна”, – підкреслив Байден.

Нагадаємо, сьогодні Фінляндія, яка раніше зберігала нейтралітет у російсько-українському питанні, заявила, що розглядає можливість вступу до НАТО.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь