Екс-команда Єфремова каже, що він впав в політичну кому

Сьогодні, 29 квітня, в Луганську відбувся форум патріотичних сил України.

Організаторами форуму виступила ініціативна група народних депутатів попередніх скликань: Микола Гапочка, Валентин Дзонь, Володимир Іванов, Віталій Курило, Володимир Ландік, Геннадій Фоменко та Анатолій Ягоферов, яка буквально минулого тижня прийняла відкрите звернення з проханням не допустити в країні розгулу сепаратизму, повідомляє «Східний варіант».

На початку форуму виступив народний депутат України 4 -го скликання Валентин Дзонь, він зазначив, що «сьогодні Україна знаходиться в небезпеці і мова йде не тільки про дестабілізацію ситуації на Сході, але і в Україні в цілому. На його думку, в Україні необхідно провести загальну «демілітаризацію політики», необхідно зробити все, щоб провести вибори Президента і в подальшому, вже восени, провести вибори до Верховної Ради та вибори на місцях.

Крім того, він підкреслив, що на сьогодні в Луганській області сила політичних партій практично вичерпана. Так, ПР знаходиться «в глибокій комі», КПУ «пішла в підпілля», а інші політичні організації взагалі не дають про себе знати: «Область кастрована в політичному сенсі», – зазначив Дзонь, підкресливши, що вибори повинні проходити за мажоритарним принципом.

Також на форумі виступив народний депутат України 5-го скликання Володимир Іванов. Він закликав громадських працівників об’єднатися, щоб спільно виробити план дій виходу із кризової ситуації:

«Чим більше нас буде, і чим більше ми будемо говорити, що ми виступаємо за єдину Україну, тим швидше у нас все вийде і налагодиться. Всім дуже хочеться: і на Луганщині, і в Донецькій області, – звести дискурс до двох простих речей. Щоб сперечалися ті, хто в будівлі СБУ і ті, хто в облдержадміністрації. Але вони не сперечаються. Я ось, особисто не розумію: дві якісь жінки (одну з яких я пам’ятаю ще, коли вона була викладачем в Інституті культури, але потім прокралася, насилу, не знаю як, уникла кримінальної справи), оголосили про створення «Луганської народної республіки». І таким чином скинули всіх, тих, хто перебуває в «будинку з кулями» (Луганська облдержадміністрація – ред.). Однак, «будинок з кулями» мовчить. Вони навіть не спромоглися вийти і сказати, що вони ще існують, що «ми – живі», як сказав один політичний діяч. Але жодних подібних заяв немає і донині. І дискурсу не виходить… Тому ми вирішили запропонувати дещо інший варіант, щоб нормальні люди – директори підприємств, бізнесмени, робітники, службовці, інтелігенція, художники, поети, журналісти, блогери – стали тією суспільною стороною, тим середовищем, в якій народжується сенс. А якщо є сенс, то є що обговорювати», – резюмував Володимир Іванов.

У ході форуму було прийнято звернення, яке зачитав присутнім народний депутат України 5-го і 6-го скликань Віталій Курило.

«Дорогі земляки, луганчани. Ніколи ми ще не виявлялися на такому переломі, який переживає кожна сім’я, кожен житель України. Купка людей, котрі вважають себе представниками наших інтересів, переступивши закон, моральні норми, оголошує республіку, захоплює адміністративні будівлі, оголошує про проведення референдумів. Ми не ідеалізуємо соціально-політичну ситуацію, не все так гладко в нашій країні. Вона потребує радикальних реформ. Однак ми закликаємо використовувати для цього законні методи, дотримуватися демократичних форм волевиявлення. Сьогодні як ніколи необхідна стабілізація економіки, безпека громадян, єднання. Ми рішуче засуджуємо будь-які дії, спрямовані на розкол держави, створення атмосфери страху та нестабільності, розпалювання ворожнечі, ненависті в суспільстві. Переконані, що луганчани хочуть жити у процвітаючій демократичній Україні. Ми закликаємо всіх луганчан, жителів нашої країни… підтримати прагнення України, зберегти єдність, не допустити військового протистояння, що неминуче призведе до численних людських жертв. Ми, учасники форуму патріотичних сил Луганщини, звертаємося до всіх, хто бажає спокою і миру взяти участь у відкритому діалозі заради вирішення конфліктів. Ми відкриті до діалогу з усіма, окрім тих, хто сіє ворожнечу і насильство. Ми вважаємо, що необхідно у встановлені терміни провести вибори і обрати Президента України, восени провести повне перезавантаження законодавчої влади та місцевого самоврядування. Забезпечити реальну децентралізацію влади, розвиток територіальних громад, встановити найсуворіший громадський контроль за діяльністю влади. Переконані, що взаємна повага і бажання досягти взаєморозуміння, є єдиним способом подолання конфлікту».

Крім того, на форумі патріотичних сил України була прийнята резолюція. У ній пропонується: провести подібні форуми або круглі столи на всіх територіях, щоб обговорити дане звернення і прийняти, можливо, свої звернення; обрати з кожної території по одному представнику до координаційної ради форуму; наступне засідання форуму пропонується провести в другій половині травня 2014 року; координаційній раді – зажадати зустріч з керівництвом країни для того, щоб донести вимоги і позицію форуму.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь