Джемілєва висунули на Нобелівську премію миру

Низка громадських організацій Татарстану (республіка у складі РФ) висунули лідера кримських татар Мустафу Джемілєва на здобуття Нобелівської премії миру.

Серед цих організацій – Рада старійшин, Татарський громадський центр та Меджліс татарського народу, повідомляє BBC.

“Безсумнівно, Мустафа Джемілєв – один із найбільш гідних претендентів на цю престижну премію”, – йдеться у спільній заяві татарських організацій.

Вони наголосили, що завдяки пану Джемілєву “кримські татари стали інтегрованою частиною українського суспільства” і “беруть активну участь у державно-політичному будівництві сучасної України”.

У березні висунути пана Джемілєва на здобуття Нобелівської премії миру українську владу закликав колишній прем’єр-міністр України Євген Марчук.

Мустафа Джемілєв iз 1960-х років вів у Радянському Союзі дисидентську і правозахисну діяльність.

Він 15 років відсидів у радянських таборах, борючись за право свого народу повернутися на батьківщину з місць сталінської депортації. Очолюваний ним кримськотатарський національний рух досяг цієї мети виключно мирним шляхом.

Раніше Джемілєва вже двічі – у 2009 та 2011 роках – висували на здобуття Нобелівської премії миру.

1998 року він став лауреатом щорічної правозахисної премії імені Нансена Управління Верховного комісару ООН у справах біженців, а 15 квітня 2014 року його нагородили Орденом Турецької Республіки – найвищою державною нагородою цієї країни.

22 квітня вранці пану Джемілєву, який різко виступає проти анексії Криму Росією, при виїзді з Криму невідомі люди зачитали та вручили акт про заборону на в’їзд на територію Росії до 2019 року.

Нобелівська Премія миру – одна з п’яти Нобелівських премій, заснованих заповітом шведського винахідника і підприємця Альфреда Нобеля. Вручається з 1901 року. Торічний лауреат – міжнародна Організація із заборони хімічної зброї.

Відповідно до волі Нобеля, Премія миру повинна присуджуватись фізичним особам або організаціям, які “зроблять найбільший або найкращий внесок у дружні стосунки між націями, у скасування або скорочення чинних армій та в проведення мирних зібрань”.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь