Джемілєв: Україна мусить знову стати ядерною державою

Якщо Захід не збирається захищати Україну від російської агресії, вона мусить захистити себе сама, відновивши ядерний арсенал, заявив 2 квітня колишній голова Меджлісу кримських татар Мустафа Джемілєв, виступаючи у Вашингтоні.

“Ми в Україні почуваємося обдуреними, ми відчуваємо, що нас зрадили, – цитує Джемілєва The New Republic. – Тепер ми повинні повернути ядерний статус”.

Тим часом наближається фатальна для кримських татар дата – 18 квітня. Цього дня всі жителя Криму автоматично стануть росіянами, якщо тільки офіційно не попросять зберегти українське громадянство.

“Як тільки люди стануть громадянами Росії, ми опинимося в пастці”, – каже лідер кримських татар. За російським законодавством, обговорення територіальних змін Росії карається п’ятьма роками в’язниці. За словами Джемілєва, в Криму вже почали закривати українські й татарські школи, використання цих мов у громадських місцях стає табу. Усі незгодні з кремлівською пропагандою піддадуться ризику, тому татарська громада Криму думає створити в Європі, поза досяжністю Путіна, незалежний телеканал.

Лідер кримських татар закликав Захід накласти на Росію більш серйозні санкції. “Згодом це обійдеться в сто разів дорожче… Якби США більш рішуче діяли в 2008 році, ми б не стали свідками того, що ми бачили в Криму. Вже незабаром ми побачимо російські війська в Брюсселі”, – цитує Джемілєва видання.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь