Директора єдиної української гімназії в Криму звільнили через відсутність триколорів

Директор єдиної в Криму української школи-гімназії Наталя Руденко звільнилася з посади під тиском чиновників і представників “самооборони Криму”.

Як повідомила журналістам сама Руденко, вранці в четвер біля гімназії пройшов мітинг з вимогою її звільнити, в якому брало участь кілька десятків людей, які стверджували, що вони батьки учнів, а також представники “кримської самооборони”, передає Еспресо.TV з посиланням на “Інтерфакс-Україна”.

Учасники мітингу через свого представника пред’явили їй претензії про відсутність в гімназії російської символіки та підручників. “Я їм пояснила, що виконую ті постанови які мені надходять. У мене є наказ та інструкції, що стосуються української символіки, інших не надходило. Якщо надійдуть – будемо робити те, що нам напишуть, але поки нам нічого не надсилали”, – розповів педагог.

Після акції в школу прибули заступник міського голови Сімферополя Ілля Глазков та начальник Управління освіти сімферопольської міськради Тетяна Сухіна, які також запропонували директору звільнитися самій, попередивши, що інакше звільнять “за статтею”.

“Прийшов заступник міського голови Глазков та начальник управління освіти – вони запропонували звільнитися. Я вибрала варіант звільнення за згодою сторін”, – розповіла Руденко.

При цьому, говорячи про подальшу долю школи-гімназії у зв’язку з раніше висловленими в кримських ЗМІ заявами міністра освіти, науки і молоді Криму Наталії Гончарової, яка не виключила, що українська гімназія в Сімферополі може бути перетворена в російську, Руденко нагадала, що в проекті Конституції Республік Крим, який у п’ятницю планує затвердити Держрада Криму, міститься положення про те, що на півострові будуть три державні мови: російська, українська та кримськотатарська.

За її словами, віце-мер Сімферополя Глазков на зборах завучів гімназії запевнив їх, що вона залишиться українською. “Влада зараз говорить, що можуть бути (в гімназії- ред.) українські та російські класи, двомовність може бути. Тобто її статус української ніби зберігається. Це те, що сьогодні говорять, а як буде насправді – я не знаю”, – сказала вона, зазначивши, що згідно зі статутом гімназії, вона є школою з українською мовою навчання.

Руденко також повідомила, що наразі в українській гімназії навчається 906 учнів, хоча раніше було близько 950. Частина школярів виїхала разом із батьками після анексії Криму Росією.

Водночас, у Міністерстві освіти і науки України обурен фактом звільнення Руденко.

“МОН розцінює цю безпрецедентну подію як акт репресії окупаційної структури та самозваної влади півострова Крим, як вияв переслідування українських шкіл та вчителів”, – йдеться у заяві відомства.

На сьогодні з близько 600 шкіл у Криму тільки в 7 навчання відбувається українською мовою і в 14 – кримськотатарською.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь