Держдума РФ просить не виганяти її з ПАРЄ

Росія називає деструктивною пропозицію про позбавлення повноважень делегації РФ в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) через ситуацію з анексією Криму.

Держдума назвала інформацію щодо захоплення півострова Крим необ’єктивною, а оцінку ситуації – упередженою і написала заяву, передає Еспресо.TV з посиланням на РИА Новости.

У документі, внесеному спікером Сергієм Наришкіним на розгляд палати чотирьох думських фракцій, зазначається, що Росія протягом майже двох десятиліть ефективно працює в рамках Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Але на даний час вживаються активні спроби зруйнувати цю співпрацю через захоплення Криму.

Такий підхід, вважають російські депутати, не сприяє вирішенню в ПАРЄ завдань щодо забезпечення прав людини, демократії та верховенства права. Він, на їхню думку, швидше відповідає інтересам тих сил, яких не влаштовує успішний розвиток багатопланового і перспективного співробітництва між Росією і її європейськими партнерами і які хотіли б ізолювати Росію від Європи і “відвернути членів ПАРЄ від обговорення справді актуальних тим , змусивши обслуговувати чужі геополітичні проекти”.

У заяві йдеться, що Держдума вважає таку ситуацію не відповідає ні нинішнім реаліям, ні потребам розвитку парламентаризму на європейському континенті і закликає колег по ПАРЄ енергійно і спільно “протидіяти радикальному націоналізму, спробам нацьковування народів Європи один на одного і реанімації фобій “холодної війни”.

“Державна Дума впевнена, що в ПАРЄ візьме гору зважений підхід щодо подальшої співпраці з Росією, яке не повинно ставати заручником політичної кон’юнктури і об’єктом маніпулювання з боку зовнішніх сил. У свою чергу, депутати Державної Думи були і залишаються прихильниками конструктивного і взаємоповажного діалогу зі своїми європейськими партнерами на всіх рівнях і майданчиках, по всіх без винятку темами”, – йдеться в заяві.

Держдума також висловлює переконання, що відносини братніх народів Росії та України залишаться дружніми, незважаючи на провокації ззовні, які не раз робилися в минулому, “але історія завжди розставляє все по своїх місцях”.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь