Чому подивитись “Кіборгів” – це обов’язкова річ, котру мусить зробити кожен

Кіборги. Ми домовилися з моїм семирічним сином йти на цей фільм разом, але мама злякалася обмеження за віком від 16 років, яке стояло на афішах – тому я пішов один.

І дуже сильно про це шкодую.

Цей фільм повинні дивитися всы. І дітям його показувати в тисячу разів важливіше, ніж дорослим.

І не з 16, а з шести!

Так. Це пропаганда, але це пропаганда України і українців.

Так. Це жорстке кіно, але це жорстке кіно, якомога найм’якше передати мирним людям війну, яка тут і зараз йде в нашій країні.

Цей фільм не дає відповіді на всі питання, скоріше він піднімає і ставить перед нами ці питання, але в одному він однозначний:

– не має значення, де ти живеш і ким ти працюєш, не важлива твоя релігія і твій рік народження – важливо, ким ти себе почуваєш всередині.

У цьому фільмі закладені фундаментальні і світоглядні речі, за якими у нас не може і не повинно бути різних поглядів.

  • добро/зло
  • Україна/Росія
  • захисник/агресор
  • українець/сепаратист
  • життя/смерть

Тут чорне – це чорне, а біле – це біле.

Тільки поки без happy end.

Цей фільм не пропагує ненавидіти російських агресорів або донецьких сепаратистів, він пропагує любити Україну, цінувати українських захисників і шанувати пам’ять про тих хто нас боронив ціною свого життя.

Обов’язково підіть на фільм. Обов’язково беріть дітей і дорослих батьків.

Тільки не беріть попкорн …

Олексій Давиденко

Подивився сьогодні “Кіборгів”. Фільм, про який важко говорити і писати. Але можу чесно констатувати: це дуже якісно і дійсно добре зроблений фільм. Дуже хороше враження справляє все: сценарій, робота режисера і операторів, спецефекти, робота акторів. Навіть загальний характер фільму: це новітня героїка – тобто, пафосний твір по самій суті. Але стилістика зйомок геть непафосна, дуже життєва і проста. І це тільки додає вражень.

Саме тому спокійно, без емоцій цей фільм подивитись нереально. Вийти і забути побачене – також. Хоча кожен винесе з фільму щось своє. Тому й писати про сам фільм не буду – не має сенсу.

Але дещо таки напишу. На прем’єрний показ котрогось американського блокбастера всі квитки зазвичай розкуповуються завчасно, вільних місць в залі не буває незалежно від категорії залу. Так от, сьогодні на прем’єрному показі “Кіборгів” нас було троє на зал-люкс. Дуже сподіваюсь, що в інших залах ситуація була краща. Я розумію причину: люди зазвичай схильні розділяти дозвілля (тобто, похід в кіно) і якісь громадянські зусилля. Але подивитись “Кіборгів” – це власне та обов’язкова річ, котру мусить зробити кожен. Також і тому, що 5 грн з кожного квитка йдуть на ветеранів.

Отже: йдіть і дивіться! Це обов’язково слід зробити. І не тільки щоб підтримати ветеранів та вітчизняне кіно. А щоби щось зрозуміти про себе і про країну.

Алексей Голобуцький

Я люблю голлівудське кіно. Спецефекти, комп’ютерна графіка, заплутані сюжети, вправні актори… Все далеке, фантастичне, гарне і чуже.

Я щойно повернулась з показу українського кіно. Кіборги. Фільм, який шматує душу і серце. Тому що ти знаходишся не в глядацькій залі, а там, по той бік екрану – де замурзані сажею хлопці, де ледь тремтячі руки запалюють цигарку, де в телефонну слухавку тато розповідає донечці віршика, де накривають ковдрою вбитого, де моторошно сміється збожеволівший полонений…

Болюче і страшне кіно. Два тижні із життя донецького аеропорту. Звичайні чоловіки і хлопці. Жарти. Гострі розмови. Суперечки. Монологи. Відповіді на болючі питання. А ще – смерті. А ще – війна.

Все дуже свіже, дуже чутливе, дуже справжнє.

І так, ми навчимося колись прощати. І, можливо, зможемо спробувати полюбити. Після того, як забудемо, що таке ненависть.

P. S. Фільм Кіборги (режисер Ахтем Сеїтаблаєв) я би показувала за таким графіком: один день – у Верховній Раді, другий день – в Адміністрації Президента, третій день – в Кабінеті Міністрів. І потім знову по новій.

P. P. S. В 2014 – му ми всі були іншими. Ми були кращими. Правильнішими. Ми сподівалися, що всі дракони переможені.

Зоя Казанжи

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь