Чи можна на базі телеканалу “Інтер” створити громадське телебачення?

Журналісти  опитали експертів щодо можливих реформ одіозного телеканалу.

Тарас Чорновіл, народний депутат 4-6 скликань: зробити з телеканалу “Інтер” громадський телеканал можливо. Тим паче зараз, коли з’явилася нова влада, яка дійсно буде створювати громадське телебачення, а не вдавати ілюзію цього процесу. Тобто реальна можливість для цього є. Але в цьому процесі буде чимало труднощів. Адже це приватний телеканал і потрібно розібратися з його власником, який як відомо сьогодні має дуже великі проблеми (Дмитра Фірташа – власника телеканалу вчора заарештували в Австрії – ред.). Тобто мусить відбутися прозора передача телеканалу громадськості. Для цього люди мають зібрати кошти, а весь процес має бути дуже прозорим. Адже процес створення суспільного телеканалу має починатися з чистого листа.

Крім того, можуть виникнути проблеми з нинішним колективом телеканалу. Їм доведеться повністю змінювати своє мислення, ставлення до роботи, систему координат, так би мовити. А як показали останні події в країні, на жаль, журналісти телеканалу “Інтер” не готові подавати об’єктивно події в країні. Тобто практично весь колектив доведеться звільнити, а це буде дуже непросто зробити. Хоча, якщо враховувати потужності телеканалу, обсяг аудиторії, то ця ідея є доволі непоганою і нагальною для суспільства України.

Олександр Бригинець, народний депутат від партії БЮТ: Це гарна ідея зробити з телеканалу “Інтер” суспільний телеканал. Але зараз потрібно буде розібратися з формою власності цього медіа ресурсу. Проте як тільки у громадськості з’явиться консолідована думка щодо того, що цьому ресурсу потрібні такі зміни, то вони відбудуться. І як показує досвід, це можна зробити не лише на базі державного каналу, а на – приватному. Головне, щоб ці зміни підтримав парламент, і тоді протягом кількох місяців ми можемо отримати оновлений телканал.

Олександр Чекмишев, медіа експерт: Будь-який комерційний канал не може бути каналом суспільного мовлення. Різниця – в аудиторії. “Фішка” суспільного каналу – кожна суспільна, релігійна, культурна група отримує свій “шматок” інфомації, те, що їм цікаво, у той час, як комерційний канал цікавить усереднена аудиторія, якій легше подати рекламу. Тому ці реформи на базі телеканалу “Інтер”, швидше за все, просто неможливі.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь