Чехи запросили на роботу московського професора, звільненого за підтримку України

Університет імені Томаша Масарика у чеському місті Брно офіційно запропонував посаду російському професору Андрію Зубову.

В університеті повідомляють, що «відомий російський історик і політолог Андрій Зубов працюватиме на факультеті соціальних студій на посаді професора», передає Радіо Свобода.

Як заявила з цього приводу речник університету в Брно Тереза Фойтова, чеські вчені знають з власного історичного досвіду, «коли педагоги переслідувались за своє критичне ставлення до держави. Їхні кар’єри були знищені, ось чому ми до цього такі чутливі».

Тереза Фойтова наголосила також, що цією пропозицією чеські вчені висловили солідарність російському вченому, оскільки вважають, «що якщо критика є демократичною й будується на повазі до свобод, тоді ніхто не мав би втрачати роботу тільки тому, що критикує державу».

Російський учений Андрій Зубов прийняв запрошення відвідати університет у Брно. Його приїзд до Чехії, як зазначила речник університету, очікується наступного тижня.

Нагадаємо, відомий російський науковець Андрій Зубов 24 березня був звільнений з Московського державного інституту міжнародних відносин через його критичну заяву щодо анексії Криму, зокрема, за її порівняння з гітлерівським аншлюсом Австрії. Наступною після професора Зубова звільнилася викладачка Еліна Колеснікова.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь