Булатов вважає проект Каськіва “Відкритий світ” суперпроектом

Дмитро Булатов відповів на запитання Сергія Коби, який вирішив контролювати роботу міністра

Про це повідомляє сторінка “Фейсбук” Дмитра Булатова.

“Цей мій пост є відповіддю на дивний візит Сергія Коби та Сергія Хаджинова під Міністерство молоді та спорту.

Дорогі друзі Сергій Коба, Сергій Хаджинов, Олексій Гриценко та Юрій Зозуля!

Я завжди знав, що ви найпринциповіші люди в нашій країні, які настільки за правду, що навіть день власного весілля проводять не з новоспеченої дружиною, а під стінами міністерства. До речі, Коба, вітаю! І питання: а чого ви з Хаджиновим не подзвонили, коли прийшли? Зайшли б до кабінету хоча б.

По суті питань, які ви вирішили викласти офіційним шляхом. Відповім відверто.

– Чому до цього часу не розроблена і не оприлюднена програма діяльності Міністерства молоді та спорту України, яка повинна відповідаті Програмі Дій нового Уряду?

– Вона формується. У найближчі кілька тижнів ми її представимо. Вона складається за участю європейських експертів та з урахуванням міжнародного досвіду. “Наклепати” папірець заради папірця – не питання. Скласти такий документ, який буде працювати – це трохи складніше, ніж сфотографуватися на тлі міністерства. Вам шашечки чи їхати? Мені – їхати.

– Чому Ви не проводили громадське Обговорення кандидатур своїх заступників, більшість з яких явно не підпадають під критерії люстрації й уникнення корупційного конфлікту інтересів?

– Перше. Якщо наїзд – то обгрунтований. “Більшість” моїх заступників – це скільки? “Очевидно” – це кому очевидно? Люстраційному і антикорупційному бюро, наприклад, це не очевидно.

Друге. Заступників ми підбирали за професійними якостями. Мої заступники пройшли громадське обговорення в експертному середовищі. Більш того, прізвища кандидатів у заступники були озвучені мною заздалегідь на прес -конференції в Кабміні. Хто хотів, той приймав участь в обговоренні.

– Які заходи вживаєте Ви як Міністр для зменшення загальної суми боргових зобов’язань НСК “Олімпійський” (станом на сьогодні становлять близько 333 млн.грн) перед кредиторами з огляду на очевидний факт завищення вартості будівельних робіт внаслідок реалізації корупційніх схем (їх зміст був детально досліджений журналістами інтернет- видання “Українська правда” в серії публікацій “Хто заробляє на Євро – 2012?”)?

– Сьогодні виграний перший суд: спірне питання по 28 млн. грн відправлене на повторний розгляд до суду першої інстанції. Передбачається, що це корупційні гроші.

– Просимо підтвердити інформацію чи дійсно Ваш перший заступник Андрій Вишняк займав посаду директора компанії “Educom”, яка спільно з Держінвеспроектом під керівництвом Владислава Каськіва реалізовувала проект “Відкритий світ”?

– Так, Андрій Вишняк очолював названу компанію. Більше того, я вважаю, що проект для школярів, розробкою якого він займався – це суперпроект.

У Андрія 18 років стажу, з яких 16 – у великих міжнародних компаніях. У компанію “Educom”, яка, до речі, не отримувала бюджетних грошей, він був запрошений як експерт і успішний менеджер, і пропрацював він там всього два місяці. Я знаю його як освіченого системного менеджера. Успішні люди і повинні потрапляти в керівництво, хіба ні?

– Просимо підтвердити інформацію чи дійсно Ваш заступник з антикорупційної діяльності Олена Підгрушна є дружиною народного депутата України від партії “Свобода” Олексія Кайди?

– Я не дуже розумію, що я повинен підтверджувати, якщо факт того, що Олена Підгрушна – дружина Кайди, ніхто не приховує. Олена відповідає за зв’язки з громадськістю та міжнародні зв’язки. Хочу нагадати, що Олена – чемпіонка Олімпійських Ігор, чемпіонка світу та п’ятиразова чемпіонка Європи з біатлону, і я не бачу нічого, що суперечить здоровому глузду в її призначенні. Олена – голос реальних спортсменів у керівництві міністерства, і нарешті він буде почутий.

– Просимо підтвердити інформацію чи дійсно Ваш заступник Ніна Уманець була відповідальна за розробку Загальнодержавної соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту, яка після багатьох років колективної розробки так і не була остаточно прийнята Верховною радою України?

– Ніна Дмитрівна Уманець – людина, чиї заслуги складно переоцінити. Вона глибоко в темі спорту (і, до речі, теж призер олімпійських ігор з веслування ) і у неї великий досвід функціонера. Такі люди ой як потрібні в цьому бюрократичному лісі під назвою уряд.
На “підколювання” у питаннях відповідати не хочу і не буду. Є факти – озвучуйте. Ні – “йдіть лісом”.

– Просимо підтвердити інформацію чи дійсно Ваш заступник – керівник апарату Ігор Гоцул продовжує очолювати одну зі спортивних федерації, яка є одним з найбільших отримувачів бюджетних коштів Міністерства молоді та спорту?

– Жодної копійки з бюджету міністерства на федерацію легкої атлетики не виділялося і не виділяється. Ігор Гоцул обраний президентом федерації на 4 роки, виконує свої функції як волонтер, на громадських засадах.
Для довідки повідомлю, що в принципі виділення бюджетних грошей на якусь галузь – це не просте питання, яке може поодинці “повирішувати” замміністра для своєї федерації. Це раз . Два – суміщати посаду в міністерстві з громадською діяльністю не заборонено законом.

За рамками заданих питань додам: “розпили” в міністерстві виявлені і зупинені. Спроби деяких людей, які прийшли зі мною, “сісти на потоки” і, наприклад, продавати посади – присічені в самому зародку. На жаль, ціною дружби. За усіма, що прийшли їм на заміну – стежу з підзорної трубою.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь