Антимонопольний комітет підрахував, що бензин повинен коштувати на гривню дешевше

АМКУ рекомендував учасникам нафторинку знизити ціни на бензин

Про це повідомляє прес-служба Антимонопольного комітету України.

“Як свідчать результати проведеного аналізу ринку, протягом лютого – березня 2014 року на АЗС ПІІ «Лукойл Україна», ПП «Окконафтопродукт», ТОВ «ВОГ Рійтейл», ТОВ «Альянс Холдинг», ТОВ «Паралель», ПАТ «Укрнафта», ТОВ «Авіас», ТОВ «Веста Сервіс», ТОВ «Бел Оіл» ціни на бензини і дизельне пальне зросли майже на 3 грн на кожному літрі. Так, наприкінці січня 2014 року ціни на бензин А-95 складали 10,40-11,39 грн/л, станом на 7 квітня – 13,79-14,39 грн/л. При цьому учасники ринку підвищували ціни на моторні бензини і дизельне пальне практично одночасно та встановлювали їх на однаковому або близькому за розміром рівні”, – йдеться в повыдомленні.

На думку АМКУ крім об’єктивних факторів росту цін, а саме зміна курсу долара та євро, на нафторинку є прояви зловживання узгодженням конкуренції.

“За здійсненими Комітетом розрахунками та інформацією провідних експертів, роздрібні ціни зазначених учасників ринку більш ніж на гривню за літр перевищують ті ціни, які могли б бути встановлені в умовах жорсткої конкуренції, що забезпечує цим суб’єктам господарювання додатковий прибуток у сотні мільйонів гривень на місяць”, – уточнює відомство.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь