Американський есмінець, що схвилював свідомість росіян, вже в Одесі. ФОТО

Не встиг ракетний есмінець ВМС США “Джеймс Вільямс” (USS James Williams DDG95) перетнути протоку Босфор і увійти в акваторію Чорного моря, як з боку гібридних ЗМІ та інформаційних ресурсів всіх мастей по ту сторону поребрика тут же стали лунати розриви “величі”. І поки американський бойовий корабель прямував до Одеси, якими тільки заголовками не ряснів інтернет у ці дні в агресивного сусіда.

“Готовність до залпу – хвилинна”: Есмінець США йде в Одесу”, “Есмінець США йде в Одесу під прицілом з Криму”, “Чорноморський флот завдасть ракетні удари по морській цілі”,”Ракетний есмінець США прогуляється до Одеси під прицілом”,”Американський есмінець злякався дивної піни в порту Одеси”, “Американський есмінець злякався шторму і не зайшов Одеський порт” та багато інших. Як бачите, рвало сусідів не на жарт, і вони шукали будь-який привід, щоб влаштувати дешевий кіч на своєму озброєнні, або щоб принизити можливості американського есмінця.

Зрозуміло, все це робилося з однією метою, нехтуючи будь-яким професіоналізмом і аналізом ситуації, применшити значення чергового візиту бойового корабля НАТО в порт Одеси. Міста, до якого країна-агресор завжди дихала небайдуже і досі живить надії на включення його в свою колекцію метастазів “рускава міра”. А ось іноземні військові кораблі, часто вдають із себе аж ніяк не представників кораблебудування епохи бронзового століття, в ці плани доповнюють дисгармонію.

Есмінець повинен був зайти в Одесу ще рано вранці 28 листопада. Але цьому завадив шторм. Великому океанському кораблю водотоннажністю понад дев’ять тисяч тонн шторм був не перешкодою, але обов’язкова процедура висадки на його борт лоцмана з маленького катера була небезпечною – і візит відклали.

Сам же “Джеймс Вільямс”, есмінець типу “Арлі Берк”, серії II А, може похвалитися не тільки потужним гарматним і зенітним озброєнням, а й двома грізними пусковими установками Mark 41 системи “Іджіс” на 32 (носова) і 64 (кормова) комірки , від 8 до 56 ракет “Томагавк”, 74 зенітно-керованими ракетами “Стандарт-2” або “Стандарт-3”, 24 ракетами “Сі Сперроу” в УВП Mk. 4, а також шістьма 324-мм торпедами в складі апарату Mk32, що забезпечує йому повний комплект поразки сухопутних, повітряних, надводних і підводних цілей.

Так, і що найголовніше – цей красень уже в Одеському порту! І кожен бажаючий може прийти і помилуватися на нього, якщо, звичайно, не злякається дощику.

zloy_odessit

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь