“Альфа”: Наших снайперів відправили на АП, а потім на Кабмін

Керівник Альфи визнає, що снайпери були відправлені на Адміністрацію президента, а потім на будівлю Кабінету Міністрів.

Про це розповів керівник спецпідрозділу “Альфа” Служби безпеки Володимир Човганюк на засіданні тимчасової слідчої комісії Верховної Ради по розстрілу людей на Майдані, передає ЛIГАБiзнесIнформ.

Відповідаючи на запитання, чи були снайпери на точках 20 лютого, він відповів:

“20 числа начальник центру одержав команду відправити людей на Адміністрацію президента для охорони… На Адміністрації й на будівлі Кабміну мене не було. Туди відправили 100 людей, у тому числі снайперів”, – сказав він.

“Спочатку снайперів відправили на Адміністрацію президента, потім снайперів відправили в розпорядження співробітників УДО. Їм дали команду переміститися на Кабмін, звідки наші снайпери спостерігали за ситуацією”, – сказав він.

“Але, по доповідях, які я одержував потім, людей зі зброєю вони не бачили, фіксували багато людей, що переміщаються по дахах, які могли бути коректувальниками, тому що їх бачили із приладами спостереження”, – додав він.

“Але, як мені доповідали, ці люди могли бути зі сканерами – як тільки засікали, що їх виявили – звивалися й ішли. Було кілька випадків, коли наші снайпери бачили чохли для транспортування зброї. Але самої зброї без чохлів не бачили”, – додав він.

Відповідаючи на запитання, чи бачили їхні снайпери “інших снайперів із Сокола або Омеги”, він сказав: ” Ні, наскільки я знаю, ні”.

Відповідаючи на запитання, чи стріляли їхні снайпери по людях, Човганюк відповів:

“Ні, наші снайпери ніколи не дозволять собі стріляти в беззбройних людей, якщо тільки це не в рамках операції й коли така людина може являти загрозу для оточуючих людей”.

“Співробітники “Альфи” ні в кого не стріляли й не застосовували зброю. Наші снайпери були задіяні набагато пізніше основних подій з розстрілом людей – тільки десь ближче до обіду висунулися на позиції”, – сказав він.

“Наш підрозділ брав участь лише в одному заході – це будівля профспілок. На Адміністрації президента й Кабміні – це було просте посилення об’єктів”, – додав Човганюк.

Він також повідомив, що генпрокуратура готується вилучити їхні гвинтівки

“Була проведена ревізія озброєння. Балістичні експертизи поки не проводилися”, – сказав він.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь