10 способів, як підняти рівень тестостерону у чоловіків в домашніх умовах

Медицина 21 століття стурбована питанням гормонального дисбалансу і все частіше дає рекомендації, як підвищити рівень тестостерону у чоловіків. Даний гормон є головним в чоловічому організмі, але часто його рівень знаходиться набагато нижче норми.

Нестача тестостерону негативно позначається на зовнішніх гендерних ознаках, надмірно утихомирює темперамент, знижує шанс на зачаття дітей. Важливість речовини складно переоцінити, тому підвищувати його показник намагаються різними способами.

Як працює тестостерон

Тестостерон є стероїдом, похідним від холестерину. Сам по собі він практично не активний. Робоча форма дигідротестостерон утворюється в зв’язці з білковим ферментом 5альфа-редуктаза. У такому вигляді речовина бере участь у формуванні систем і органів людини на кожному етапі життя, починаючи з внутрішньоутробного.

Тестостерон для чоловічого організму
Тестостерон для чоловічого організму

Даний гормон є основним будівельним матеріалом статевих залоз, бере участь в сперматогенезі, створює статевий потяг з інстинктом розмноження. Без нього неможлива регуляція м’язової і жирової маси, захист від хвороб судин, серця, опорно-рухового апарату. Тестостерон відповідає за настрій, правильну діяльність мозку, підвищує ступінь запам’ятовування інформації, прискорює процеси навчання, стимулює мислення.

Лабораторна норма у жінок становить 0,24-2,75 наномоль / літр. Чоловікам потрібно набагато більше таких гормонів – 11-33 наномоль / літр. Рівень встановлюється ще на 4 тижні розвитку плоду при вагітності. Саме в цей період закладається стать майбутньої дитини, відбувається формування простати і сім’яних пухирців для чоловіка.

У підлітковий період тестостерон збільшений. У хлопчиків відбувається зростання скелета в області грудей, плечей, щелепи, чола, проявляється кадик. Слідом товстіють голосові зв’язки, голос стає грубим. Посилюється оволосіння на обличчі, грудях, животі, ногах, під пахвами і на лобку. Статеві органи набухають, готуючись до створення потомства.

У зрілих чоловіків стероїд відповідає за опірність нервового перезбудження. Його вироблення знижує почуття тривоги, нейтралізуючи кортизол (гормон стресу), сприяє життєрадісності і помірній агресивності в діях.

До 35 років білковий синтез з тестостероном сповільнюється. У зв’язку з цим фактом починається згасання фізичних і статевих функцій, виявляються помітні проблеми зі здоров’ям: порушуються потенція і ритм серця, збільшується дратівливість, виникає остеопороз, слабшають судини, зростає ризик виникнення Альцгеймера. При порушеному виробленні чоловічого гормону ці проблеми починаються набагато раніше.

Причини зниження тестостерону у чоловіків

Істотним вважається зниження рівня гормону в крові за межею 11 нмоль/л. Таке відхилення називається гіпогонадизмом. Первинна форма розвивається внаслідок ураження яєчок, вторинна – як результат невірної роботи нервової і ендокринної (гіпоталамо-гіпофізарної) систем.

До провокаторів критичного зниження тестостерону відносяться:

 • Ожиріння.
 • Фізичні травми статевих органів.
 • Ниркова і надниркових залоз недостатність.
 • Хронічний простатит.
 • Деякі ліки. Глюкокортикоїди. Анаболіки. Тривалий прийом препаратів з сульфатом магнію, цитостатиками, тетрацикліном, спіронпролактоном і іншими речовинами, що знижують синтез стероїду з тканинами.
 • Неякісне харчування. Дефіцит білка. Тривале голодування. Надмірне захоплення кавою, сіллю, цукром, жирами.
 • Шкідливі звички. Багаторічне куріння. Алкоголізм. Наркоманія.
 • Ненормований сон.
 • Знижена фізична активність.
 • Постійні стреси.
 • Вік старше 35-40 років.

Також є дані про деякий вплив бісфенолу на зниження тестостерону. Елемент часто міститься в неякісній побутовій хімії (мило, дезодоранти, лосьйони, очисні засоби) і пластиковому посуді.

Ознаки зниженого тестостерону у чоловіків

Нестача стероїду виражається фізичними і психічними ознаками.

ФізичніПсихічні
- Знижений або відсутній статевий потяг (лібідо).

- Зайва худорлявість. Відсутність м'язового рельєфу. Ускладнення в наборі м'язової маси.

- Слабкість. Зниження фізичної витривалості.

- Відсутність життєвого тонусу. Млявість. Швидка втомлюваність.

- Повільний метаболізм. Зайва вага. Жирові відкладення за жіночим типом (живіт, стегна, груди).

- Недорозвинені гендерні ознаки. Мало рослинності на обличчі і тілі, високий тембр голосу.
- Регулярні порушення настрою. Запальність. Дратівливість (особливо різко без видимих причин).

- Схильність до депресій.

- Розсіяна увага. Складнощі із запам'ятовуванням інформації, концентрацією.

- Патологічні розумові вади.

При явній вираженості декількох ознак варто пройти обстеження на рівень тестостерону в крові.

Як підвищити тестостерон у чоловіків

Процес збільшення можна здійснювати різними шляхами, але всі вони будуть мати одну спрямованість. Позитивним результат вважається, коли вдається досягти стійких ефектів:

 • Повернення інтересу до сексуального життя.
 • Поліпшення загального самопочуття.
 • Підвищення настрою,
 • Поліпшення роботи мозку.
 • Зміцнення і підтримка стану кісткової тканини.
 • Нормалізація і підтримку зовнішніх статевих ознак (оволосіння, тембр голосу).
 • Збільшення м’язової маси.
 • Зниження жирових накопичень.

Фахівці рекомендують підходити до вирішення проблеми комплексно, звертати увагу на природні способи. Однобічне лікування найчастіше збільшує статевий потяг, але не стабілізує загальний стан організму.

Медикаменти для підвищення тестостерону

Таблетки для підвищення тестерону використовуються тільки в клінічних ситуаціях. Медикаментозно чоловічі гормони можна збільшити виключно під наглядом лікарів (ендокринолога, андролога, уролога), оскільки в даному випадку елемент підвищується практично «насильно».

За результатами огляду та аналізу крові можуть бути призначені:

 1. Внутрішньом’язові ін’єкції. Діляться на короткострокові (тестостерону пропіонат), середньострокові (тестостерону енанат, сустанон), довгострокові (тестостерону буциклат). Ін’єкції – хороший засіб, що підвищує гормон при вікових змінах досить швидко.
 2. Таблетки підняття стероїду. Андрогени (17альфа-алкілірування), натуральні і штучні аналоги дигідротестостерона. Вважаються небажаними, оскільки мають сильний вплив на систему виділення, при цьому результат мінімальний. Стероїди мало розщеплюються в такій формі, будучи жиророзчинними.
 3. Підшкірні імпланти (субдермальні ліки). Під шкіру вшиваються капсули, з яких організм сам бере препарат підвищуючи чоловічий гормон. Метод в пріоритеті в бодібілдерів для нарощування м’язової маси.
 4. Зовнішні лікарські засоби (трансдермали). Гелі, пластирі, мазі, які мажуть або клеять на мошонку і наближені до сім’яників ділянки тіла. Допоміжні засоби, що підвищують стероїд для короткочасної ерекції.
 5. Препарати для розсмоктування в роті (букальні медикаменти). Так само як, наприклад, відомий Стріант. Найчастіше застосовуються при лікуванні безпліддя, психічних наслідках зниження тестостерону.

Медикаментозне лікування нерідко має багато побічних ефектів. Крім набряклості, підвищення тиску, печінкового навантаження, існують більш страшні наслідки у вигляді ракових утворень на простаті і яєчках.

Перевищення дозувань і тривалості курсів може привести до негативних наслідків. Захоплення медикаментами для бодібілдерів не виправдовує ризики. Таку реабілітацію необхідно постійно контролювати при участі лікаря. Більшість найменувань можна купити без рецепта.

Спосіб життя

 • В першу чергу слід звернути увагу на побутові питання. Фахівці рекомендують ретельно вибирати побутову хімію за складом (потрібна заміна без бісфенолу), займатися дихальними гімнастиками, більше грати в активні ігри, регулярно гуляти, плавати, займатися не важкими видами спорту.
 • Необхідно нормалізувати графік дня. Спати в провітрюваній кімнаті, відводити на відпочинок не менше 7-8 годин у нічний час, відмовитися від виснажливої ​​роботи цілодобово. Під час сну за біологічним годинником (з 22-23 годин до 6-8 годин) стероїд виробляється організмом природним чином. Саме тому вранці більшість чоловіків прокидається зі здоровою ерекцією.
 • Корисні помірні контакти з сонячним світлом. Вітамін Д сприяє збільшенню тестостерону і зміцненню опорно-рухового апарату. Також не зашкодять імунні курси, санаторії та загальне оздоровлення.
 • При важких стресах, нервових перевантаженнях бажано звертатися по допомогу психологів. Вони допоможуть викинути накопичені емоції, зупинити постійне підвищення кортизолу, розставити правильні дистанції з джерелами переживань.
 • Важливу роль відіграє повноцінне сексуальне життя, регулярні зустрічі з партнеркою, перегляд фільмів відвертого змісту. Все це сприяє виробленню тестостерону.

Спорт

Для підвищення тестостерону потрібно вибрати правильні фізичні навантаження. Надмірне перевантаження буде шкодити нарівні з його нестачею. Силові вправи слід робити не частіше 3 разів на тиждень і витрачати не більше 45 хвилин на одне тренування. Виснаження призведе до діаметрального результату, оскільки організм не буде встигати відновитися, почнеться активний синтез кортизолу.

Чоловікам краще вибирати силові вправи із середньою вагою для своєї статури. Досвідчений тренер без проблем підбере потрібні навантаження. Максимально корисні комплекси на великі м’язи: спину, стегна, плечі. Біцепс і прес мало піднімають тестостерон. Між підходами потрібен відпочинок. Після тренувань потрібно природне білкове харчування.

Дієта підвищує тестостерон

Для збільшення рівня тестостерону у чоловіків в харчуванні працює кілька правил:

 • Їсти помірно. Не голодати. Не переїдати. Обмежити шкідливі цукор, жири, фастфуд, алкоголь (особливо солодові, що збільшують жіночий гормон естроген) і кофеїн. Стежити за кількістю мучного.
 • Вибирати натуральний білок. Звертати увагу на якість м’яса, походження спортивних добавок (якщо такі приймаються), не зловживати соєю.
 • Замінювати шкідливі жири корисними. Включати в страви насіння, горіхи, натуральні олії, сир, морепродукти, бобові, молочні продукти.
 • Вживати продукти, що містять цинк. Сюди відносяться брокколі, листова зелень, кунжут, кольорова капуста, м’ясо, яйця.
 • Пити досить чистої води. В середньому – 2 л в день. Соки, чаї, кава, солодкі напої не відносяться до даної категорії.
 • Їсти фрукти і овочі збагачені вітамінами С і Е. Болгарський перець, смородина, цитрусові, суниця, малина.

Чим здоровіший раціон чоловіка, тим краще працює його гормональна система.

Народні засоби для збільшення рівня тестостерону

М’якими засобами підвищення тестостерону є трави, прянощі, природні добавки. Народна медицина рекомендує регулярно додавати в їжу куркуму і імбир. Обидві спеції знижують естроген, підвищують вироблення сперматозоїдів.

Щоденне вживання маточного молочка (15-30 г в день), звіробою (15 г в день), кореня елеутерококу (5-10 г в день), якірці сланкі (10 г в день) проявляє підняття настрою, благотворно впливає на потенцію. Можна практикувати використання рослинних чаїв, настоянок, гранул для профілактики і лікування курсами 2-3 місяці кожні півроку. Робити перерви важливо, щоб натуральний синтез тестостерону в організмі не припинявся.

Відео

Короткі підсумки

Тестостерон допомагає чоловікові бути чоловіком, жити яскравим повноцінним життям. Для підтримки нормального рівня гормону потрібно піклуватися про своє здоров’я з різних сторін. Звівши до мінімуму негативні чинники, знаючи методи, які підвищують стероїд природним способом, можна вилікувати і запобігти багатьом проблемам зі здоров’ям. Підвищуючий тестостерон хімічний засіб краще вибирати з фахівцем після ретельного аналізу.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь